Trwa ładowanie...
d3tehv7

Tajpej – kolorowa stolica wyspy Tajwan. Poznaj największe atrakcje

Tajpej to stolica Tajwanu, wyspy na Oceanie Spokojnym. Miasto to stanowi zamkniętą część aglomeracji Nowe Tajpej i według badań jest jedną z 5 najchętniej obieranych destynacji turystycznych. Jakie atrakcje przyciągają turystów do miasta Tajpej i jakie inne ciekawe miejsca występują w tym regionie? Co warto wiedzieć przed wyprawą do Tajwanu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tajpej, Tajwan
Tajpej, Tajwan (Getty Images)
d3tehv7

Tajpej to miasto uwielbiane przez turystów. Podzielone na 12 dzielnic, charakteryzuje się bogactwem form architektonicznych, wydarzeń kulturalnych, różnorodnych muzeów oraz pięknych świątyń i skwerów. Co warto zobaczyć w tym tajwańskim mieście?

· Wieżowiec Tajpej 101– budynek o wysokości 509 m, do 2007 roku najwyższy wieżowiec na świecie, charakteryzujący się najszybszą na świecie windą, poruszającą się z prędkością ponad 60 km/h oraz najwyżej położonym na świecie Starbucksem.

· Raohe Night Market – w rzeczywistości bazar otwarty codziennie od godziny 16 do 24. Targowisko wypełnione jest punktami gastronomicznymi, w których można spróbować lokalnych przysmaków, salonami piękności, sklepami odzieżowymi, a także straganami z egzotycznymi owocami i suwenirami.

d3tehv7

· Park Peace Memorial – park, w którym zlokalizowane jest Muzeum Narodowe Tajwanu, a także liczne pomniki upamiętniające powstanie antyrządowe na Tajwanie, w którym zginęło tysiące osób.

· Plac Wolności – na którym znajduje się Teatr Narodowy, 70-metrowy budynek upamiętniający najbardziej zasłużonego prezydenta Tajwanu, a także Narodowa Sala Koncertowa. Na plac prowadzi monumentalna i pięknie zdobiona brama wejściowa.

· Pałac Prezydenta Tajwanu – budynek o ciekawej architekturze, którego nie można długo oglądać, ponieważ skutkuje to przegonieniem przez wojskowych.

· Wzgórze Elephant Mountain – punkt widokowy, z którego widoczna jest panorama całego miasta.

d3tehv7

· Liczne świątynie taoistyczne, np. Świątynia Konfucjusza, Zhinan, Bao’an czy Longshan.

Raohe Night Market w Tajpiej, Tajwan Getty Images
Raohe Night Market w Tajpiej, Tajwan (Getty Images)

Przewodnik po Tajpeju – jakie dzielnice warto zobaczyć w Tajpeju?

Tajpej jest to niezwykle zróżnicowane miasto, którego poszczególne dzielnice cechują się innym klimatem. W związku z tym każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie:

d3tehv7

· Osoby, które lubią zielone skwery i spokój powinny udać się do kameralnej dzielnicy Zhongshan, w której znajduje się również muzeum Sztuki Współczesnej oraz ogrody botaniczne Tajpej.

· Sympatycy lokalnych smaków powinni odwiedzić dzielnicę Da’an, w której zlokalizowane jest mnóstwo ryneczków z tajwańskim jedzeniem.

· Dzielnica w centrum miasta Zhongzheng to miejsce dla osób, które lubią tłoczne miejsca, pełne biurowców, centrów handlowych. Z dzielnicy tej zlokalizowanych jest mnóstwo budynków rządowych.

· Dzielnica Ximending jest idealna dla osób, które lubią rozrywkowe, tętniące życiem miejsca.

d3tehv7

· Turyści lubiący podziwiać nowoczesną architekturę oraz sympatycy nocnych klubów powinni udać się do dzielnicy Xinyi.

Jakie atrakcje turystyczne występują w okolicy miasta Tajpej?

Samo miasto Tajpej, według turystów można zwiedzić w 2-3 dni, jednakże jest to doskonały punkt z którego można wyruszać w podróż pociągiem do innych, pięknych i zlokalizowanych niedaleko miejsc. Jakie inne atrakcje turystyczne występują w tym regionie?

d3tehv7

· Jiufen – malownicza wioska górnicza położona w rejonie nadmorskim, wśród gór, w którym znajduje się sztolnia nieczynnej kopalni złota

· Park Narodowy Yangmignshan – Park Narodowy słynący ze źródeł termalnych, zlokalizowany 14 km od Tajpeju

· Geopark Yehliu– niecałe 40 minut drogi od Tajpeju zlokalizowany jest Geopark Yehliu słynący z fascynujących skalnych rzeźb

· Wybrzeże Danshui – romantyczne wybrzeże położone w aglomeracji Nowa Tajpej, stanowiące również malowniczą dzielnicą portową

d3tehv7

Co warto wiedzieć, zanim udasz się do Tajwanu? Informacje praktyczne

· Wiza - wybierając się do Tajwanu, nie trzeba mieć wyrobionej wizy, jednakże konieczne jest posiadanie paszportu, ważnego od co najmniej 6 miesięcy.

· Waluta - walutą obowiązującą w Tajwanie jest nowy tajwański dolar. Warto zabrać ze sobą dolary amerykańskie lub euro i na miejscu wymienić je w kantorze lub w banku na walutę lokalną.

· Komunikacja – wyspa jest dobrze skomunikowana, najdogodniejszy środek transportu zależny jest od regionu, jednakże do wielu miejsc można dostać się pociągiem. W Tajwanie funkcjonuje również UBER, którym można podróżować w korzystnych cenach. Na wyspie obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy.

· Wtyczki i prąd– w Tajwanie gniazda elektryczne mają inną budowę, dlatego przed podróżą warto zaopatrzyć się w przejściówkę.

· Sezon – do Tajwanu warto się wybrać wczesną wiosną lub jesienią, ponieważ od kwietnia do września bardzo często występują deszcze monsunowe, a od grudnia do lutego na wyspie panuje chłodna zima.

Gdzie w tym roku Polacy pojadą na wakacje? Ekspert przedstawia najnowsze dane

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tehv7

Podziel się opinią

Share
d3tehv7
d3tehv7