Trwa ładowanie...

Tak Kraków wspiera Ukrainę. "Kościuszko byłby z was dumny"

W mediach społecznościowych pojawiło się przepiękne zdjęcie Kopca Kościuszki. Choć sam kadr jest zachwycający, to warto zwrócić uwagę na detale. "Aż się wzruszyłam. Piękny symbol przyjaźni i walki o pokój" - skomentowała jedna z internautek.

Kopiec Kościuszki Kopiec Kościuszki Źródło: Adobe Stock, fot: Artur Kowalczyk
dbmxutm
dbmxutm

Portal krakow4u.pl opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie autorstwa Pawła Krzana. Widać na nim jedno z ulubionych miejsc krakowian i turystów odwiedzających stolicę Małopolski, czyli kopiec Kościuszki. Uwagę zwraca przede wszystkim widoczny w tle Księżyc, ale i flagi, które umieszczono na szczycie wzniesienia.

"Kościuszko byłby z was dumny! Czy może być lepszy symbol wsparcia Ukrainy przez Polskę niż flagi naszych państw na kopcu Kościuszki, który jest bohaterem walki o niepodległość zarówno Polski, jak i Stanów Zjednoczonych... Żeby było nieco przewrotnie to zdjęcie zrobiłem dziś o świcie z wylotu ulicy Czechosłowackiej" - czytamy we wpisie.

Zarówno fotografia, jak i gest wsparcia dla Ukrainy zachwyciły internautów. "Magia", "Zdjęcie zjawiskowe, choć kojarzy mi się z nieznanym symbolem, grozą, tajemnicą i jakimiś przekazem", "Przepiękne zdjęcie", "Aż się wzruszyłam. Piękny symbol przyjaźni i walki o pokój" - komentują internauci.

Kopiec Kościuszki to jeden z symboli Krakowa

Kopiec Kościuszki to jeden z pięciu krakowskich kopców. Znajduje się na Górze św. Bronisławy w zachodniej części Krakowa na terenie dzielnicy Zwierzyniec. Jego budowę zakończono 25 października 1823 roku.

dbmxutm

Co ciekawe, najwyższy szczyt lądowej części Australii - Góra Kościuszki - został tak nazwany, ponieważ Pawłowi Edmundowi Strzeleckiemu w 1840 roku wydał się podobny właśnie do kopca Kościuszki w Krakowie.

Źródło: Facebook, Wikipedia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Coraz więcej ochotników do walki w Ukrainie. "Dzieci umierają, a my nic nie robimy"

dbmxutm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
dbmxutm

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj