Trwa ładowanie...
d2s48pr

Takie rzeczy tylko na Kubie. Ta kobieta jest ochroniarzem…. okularów

Na świecie jest wiele nietypowych zawodów: upychacz pasażerów, ogrzewacz łóżek hotelowych, zastępca do kolejki, tester prezerwatyw i pewnie wiele, wiele więcej. Praca, jaką wykonuje Aleeda Rodriguez Pedrasa zdecydowanie pasuje do tego rankingu. Kobieta zawodowo pilnuje okularów, ale nie byle jakich!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z rzeźby Johna Lennona okulary znikały zbyt często, wtedy zdecydowano się na ochroniarza
Z rzeźby Johna Lennona okulary znikały zbyt często, wtedy zdecydowano się na ochroniarza (123RF.COM)
d2s48pr

Aleeda dba o rzeźbę Johna Lennona, która znajduje się w stolicy Kuby. Jest ona oficjalnie zatrudniona przed rząd, jako ochroniarz jego okularów. Ławeczkę z siedzącym na niej muzykiem postawiono w 2000 r. i nie do końca jest jasne, dlaczego od razu nie wstawiono gwiazdorowi okrągłych szkieł. Postanowiono jednak założyć mu znane wszystkim "lenonki" i … kilkakrotnie one ginęły. Co chwila któryś z turystów postanawiał zabrac je jako pamiątkę z podróży, a więc gdy tylko się pojawiły, natychmiast znikały.

Kobieta dostała tę pracę zupełnie przypadkowo. Któregoś dnia oddała ona Lennonowi swoje okulary. Jej gest został zauważony i tak 73-latka stała się ich strażnikiem.

W 2016 roku pensja kobiety wynosiła 245 kubańskich pesos miesięcznie (ok. 866 zł). Wiadomo, że jeszcze na początku roku kobieta dbała o ten charakterystyczny gadżet, mamy nadzieję, że jest tak nadal!

Ławeczka Johna Lennona w Havanie Shutterstock.com
Ławeczka Johna Lennona w Havanie

Od 1964 do 1966 r. muzyka Beatlesów była na Kubie oficjalnie zabroniona, a do 1971 r. nie puszczano jej w radiu. Jednak uwagę Fidela Castro zwróciły wypowiedzi muzyka, któremu zdarzało się krytycznie oceniać zachodni świat. Dlatego w Havanie otwarto park imienia Lennona i postawiono w nim ławeczkę z muzykiem, jak żywym. Rzeźba autorstwa Jose Villa wykonana jest z brązu i stoi naprzeciw Havana's Beatles Soul Club.

d2s48pr

Jeśli wybieracie się na Kubę, dajcie znać, czy spotkaliście niezwykłą Aleedę!

Zobacz też: Ile może być warty prawdziwy podwodny skarb?

d2s48pr

Podziel się opinią

Share

d2s48pr

d2s48pr