Trwa ładowanie...

Tanie linie ogłosiły nowe połączenia. Gdzie polecimy w 2018 roku?

Ledwo co skończyły się wakacje, a linie lotnicze już ogłaszają nowe połączenia na przyszły sezon. Do jakich miejsc polecimy od nowego roku? Przedstawiamy nowości od niskokosztowych przewoźników.

Share
Tanie linie ogłosiły nowe połączenia. Gdzie polecimy w 2018 roku?Źródło: Shutterstock.com
d4lcosa

Zacznijmy od portu lotniczego we Wrocławiu. Bazylea w Szwajcarii, szwedzki Göteborg, Kutaisi w Gruzji oraz Porto – to 4 nowe połączenia linii Wizz Air ze stolicy Dolnego Śląska. Pierwsze samoloty na tych trasach wystartują w marcu 2018 r. Do Porto i Kutaisi (wtorek, sobota) oraz Göteborgu (poniedziałek, piątek) samoloty będą latać dwa razy w tygodniu, a do Bazylei – trzy razy (wtorek, czwartek, sobota).

Najtańsze bilety z Wrocławia do Göteborga będą kosztowały 59 zł, do Bazylei 89 zł, do Kutaisi - 129 zł, a do Porto - 169 zł. W sierpniu linie Wizz Air ogłosiły, że 2 listopada uruchamiają połączenia do Agadiru (Maroko). Samoloty na tej trasie będą latać w każdy czwartek. Z kolei linia Ryanair zabierze pasażerów od maja do Aten. Loty będą realizowane w poniedziałki i piątki.

Przy okazji warto wspomnieć, że wrocławska baza Wizz Air będzie większa. Na lotnisku pojawi się drugi samolot linii Wizz Air, Airbus A320. Zwiększy się w związku z tym liczba operacji – tygodniowo przybędzie ich 16 (poza nowościami dodatkowe rejsy dojdą na trasach do Londynu Luton, Eindhoven, Lwowa, Rejkiawiku).

d4lcosa

Z Gdańska do Aten

W maju 2018 r. linie Ryanair uruchomią połączenie do Aten. Loty do stolicy Grecji będą odbywały się 2 razy w tygodniu. Przypominamy też, że w grudniu zimową siatkę lotów z Gdańska uatrakcyjnią linie Wizz Air. Nowymi kierunkami będą norweskie Tromso (od 16.12), Wilno i Lizbona (od 21 i 23.12).

Z Rzeszowa na słoneczne południe

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce poszerzy w przyszłym sezonie ofertę lotów czarterowych. Od czerwca 2018 r. pasażerowie będą mogli polecieć na malowniczą, grecką wyspę Rodos. Ponadto linia Ryanair ogłosiła, że uruchomi sezonowe połączenie do popularnego bułgarskiego kurortu Burgas. Samoloty będą latać na trasie Rzeszów – Rodos 2 razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Pierwszy lot zaplanowany jest na 4 czerwca, a ostatni samolot przyleci z greckiej wyspy do Jasionki 10 października. Z kolei połączenia do Burgas będą realizowane w środy.

Od 16 maja polecimy z Jasionki także do stolicy Grecji. Samoloty w barach Ryanaira będą latać na tej trasie raz w tygodniu - w środę.

Lotnisko w Krakowie / Shutterstock.com
Źródło: Lotnisko w Krakowie / Shutterstock.com

Kraków zyska aż 15 nowych połączeń

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła także rozkład lotów z Krakowa na sezon letni 2018. Nowe połączenia zwiększają do 56 lotów tygodniowo liczbę oferowanych ze stolicy Małopolski połączeń, z 16 nowościami: Ateny, Barcelona, Berlin, Burgas, Frankfurt, Glasgow, Goteborg, Lizbona, Malmo, Marrakesz, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla oraz Tel Awiw. Zwiększy się również częstotliwość rejsów z Krakowa do Gdańska.

d4lcosa

Z Poznania na Islandię

Linia lotnicza Wizz Air zapowiedziała uruchomienie połączenia z Poznania do Rejkiawiku, stolicy Islandii. Loty rozpoczną się 31 marca 2018 r. i będą odbywać się trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty.

Z Łodzi do Aten i z Modlina do Burgas

Ryanair ogłosił, że do Aten poleci również z Łodzi. Pierwszy rejs zaplanowano na 12 maja przyszłego roku. Samoloty będą latać raz w tygodniu - w soboty. W przypadku Modlina też póki co ogłoszono jedną trasę na przyszły sezon. Ryanair zabierze pasażerów 2 razy w tygodniu z podwarszawskiego lotniska do kurortu Burgas w Bułarii.

Zobacz też: Jak tanio podróżować?

d4lcosa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lcosa