Trwa ładowanie...

Tanzania – znaleźliśmy dla ciebie najwspanialszy hotel. Jest pod wodą!

Tych wakacji pozazdrości ci każdy. Podwodny hotel tuż u wybrzeży wyspy Pemba gwarantuje niezapomniane doznania. Tylko ty i ocean. Oraz tropikalne ryby, które podpływają do okien, zapewniając zapierające dech w piersiach widowisko.

d2euvnd

Znajdujący się w odległości 250 metrów od linii brzegowej wyspy Pemba (Zanzibar, autonomiczna część Tanzanii)
pokój hotelowy zanurzony jest 4 metry w wodach oceanu. Przeszklone wnętrza gwarantują oszałamiający spektakl: bajecznie kolorowe ryby z podpływają do okien, z ciekawością zaglądając do środka. To się nazywa pokój z widokiem!

www.themantaresort.com
Źródło: www.themantaresort.com, fot: www.themantaresort.com

Goście są dowożeni do hotelu łodzią. W ten sam sposób na miejsce docierają posiłki i napoje.
- Bycie tutaj, przejrzystość wody i przebywanie w otoczeniu tych wszystkich ryb jest czymś naprawdę niezwykłym – mówi Caroline Liefland, która w niezwykłym apartamencie spędza miesiąc miodowy.

d2euvnd

I to nie tylko w środku dnia, bo twórcy niezwykłego projektu zadbali również o oświetlenie podwodnego „ogrodu” w nocy, w związku z czym po zapadnięciu zmierzchu też można podziwiać fascynujące show. Światła przyciągają ryby z pobliskiej rafy koralowej, która jest bardzo złożonym ekosystemem i prawdziwą wylęgarnią stworzeń morskich. Rafa przy Pembie należy do najbardziej zróżnicowanych w Afryce Wschodniej, dlatego jak magnes przyciąga fanów snorkelingu i nurkowania.

www.themantaresort.com
Źródło: www.themantaresort.com, fot: www.themantaresort.com

Nadmierne łowienie ryb przyczynia się do uszkodzenia zanzibarskich raf koralowych. Z tego powodu ośrodek Manta Resort, do którego należy podwodny pokój, podjął współpracę z miejscowymi rybakami w celu stworzenia kilometrowej strefy ochronnej okalającej niezwykły apartament. Po trzech latach rezultaty są już widoczne. Mistrz nurkowania Habib Hamadi Othman mówi:
- Wcześniej rybacy działali tu bez żadnych ograniczeń. Przeciąganie sieci powodowało uszkodzenia rafy. Dziś koralowiec wygląda lepiej, ponieważ ponownie rośnie. Jest też więcej ryb.

www.themantaresort.com
Źródło: www.themantaresort.com, fot: www.themantaresort.com

W maju tego roku za podwodny pokój Manta Resort otrzymał nagrodę „We Are Africa” dla najlepszej marki. Ośrodek planuje stworzenie jeszcze trzech apartamentów zanurzonych w oceanie.
1,5 tys. dolarów amerykańskich za noc spędzoną w wodnym przybytku nie jest małym wydatkiem, ale pobyt w tym miejscu będziesz z pewnością wspominać latami.

d2euvnd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2euvnd