ycipk-3mpfza

To nie była chmura. Meteorolodzy byli zdumieni tym, co zobaczyli na radarach

Pracownicy centrum meteorologicznego NWS San Diego zauważyli na radarach dziwnie przemieszczającą się chmurę. W normalnej sytuacji zostałaby uznana za chmurę burzową, tyle że burz tego dnia nie zapowiadano. Nietypowy kłąb wprawił wszystkich w osłupienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rój biedronek na radarze wygląda naprawdę imponująco
Rój biedronek na radarze wygląda naprawdę imponująco (Twitter.com/ NWS SAN DIEGO)
ycipk-3mpfza

Jak podają meteorologowie, chmura okazała się ogromnym rojem biedronek. Miała 128 km długości i niemal tyle samo szerokości. Namierzono ją w odległości ok. 1,5 – 2 km nad ziemią. Migrujący rój owadów został zarejestrowany dzięki bardzo czułemu radarowi NEXRAD. To urządzenie najnowszej generacji, pozwalające wychwycić migracje zarówno ptaków, jak i mniejszych stworzeń.

W północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych biedronki zaczynają migrować, kiedy temperatury zaczynają osiągać wysokość ok. 18 st. C. Rozpoczynają one wówczas sezon godowy. Przemieszczają się z gór Sierra Nevada na tereny nizinne. Po zakończeniu okresu rozrodczego owady ponownie wracają w góry.

ycipk-3mpfza

Choć proces migracji owadów nie jest niczym nowym, dopiero teraz, przy pomocy urządzeń najnowszej generacji, jesteśmy w stanie zaobserwować ich wędrówkę. Choć na radarze widzimy przemieszczający się po niebie zwarty rój, z lądu prawdopodobnie zauważylibyśmy tylko pojedyncze osobniki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Katastrofalna zapaść". Za 100 lat owady mogą zniknąć z powierzchni ziemi

ycipk-3mpfza
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3mpfza

ycipk-3mpfza
ycipk-3mpfza