Trwa ładowanie...
d31dxsu

To nie gruba warstwa śniegu. Fotograf pokazał, jak zanieczyszczenia zniszczyły rzekę

Na pierwszy rzut oka widać pianę albo grubą warstwę śniegu. Wydaje się, że to normalny, zimowy krajobraz. Kiedy jednak poznamy historię zdjęcia indyjskiej rzeki, okazuje się, że prawda jest przerażająca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzeka wygląda jak pokryta śniegiem
Rzeka wygląda jak pokryta śniegiem (Facebook.com)
d31dxsu

Zdjęcie, które opublikował na Facebooku Abhinava Saha, fotograf pracujący dla "Indian Express", od kilku dni budzi ogromne zainteresowanie internautów. Pokazuje ono rzekę Jamuna w Indiach, która uznawana za świętą, wygląda na pokrytą czapą śniegu. Tylko że to nie śnieg. To piana z zanieczyszczeń przemysłowych.

W hinduizmie Jamuna uznawana jest za świętą, wierni pielgrzymują do niej, aby się pomodlić, a ogółem od jej wód jest uzależnionych niemal 60 mln ludzi.

Zdjęcie fotoreportera w mgnieniu obiegło internet, wywołując burzliwą dyskusję na temat ekologii. Fotografia nosi wymowny tytuł "Czas Apokalipsy".

d31dxsu

"To prawdziwa kąpiel z pianą przemysłowych rozmiarów. Obecnie Jamuna jest już tak zanieczyszczona, że wymarło w niej całkowicie jakiekolwiek życie. Nikt nie bierze za to odpowiedzialności ani za to, jaki to ma wpływ na ludzi, którzy korzystają z tej wody" - podsumowuje Saha w poście na Facebooku.

W Azji kwestia ekologii i ochrony środowiska jest z reguły lekceważona. W większości przypadków nikt nie przejmuje się problemem zanieczyszczeń i nadmiernego zaśmiecania Ziemi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: 4000-letnie piramidy Majów zagrożone. Wszystko przez zanieczyszczenia i kwaśne deszcze

d31dxsu

Podziel się opinią

Share

d31dxsu

d31dxsu