Trwa ładowanie...
d2u72v1

To nie koniec wakacyjnych wyjazdów! Nadszedł czas na wycieczki objazdowe

Jest kilka powodów, dla których warto wybrać się na urlop właśnie teraz. Liczba turystów jest mniejsza niż w szczycie sezonu, wiele ofert jest dostępnych nawet za połowę ceny i kończą się największe upały. Jeśli ktoś nie jest zwolennikiem bardzo wysokich temperatur, to świetna okazja do wyjazdu na wycieczkę objazdową. Dokąd Polacy planują się wybrać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrzesień i październik to idealne miesiące na wybranie się na wycieczkę objazdową
Wrzesień i październik to idealne miesiące na wybranie się na wycieczkę objazdową (Shutterstock.com)
d2u72v1

Choć rozpoczyna się rok szkolny i koniec lata zbliża się wielkimi krokami, wiele osób dopiero teraz zamierza udać się na wymarzony urlop. Wiedzą o tym biura podróży, dlatego samoloty do najpopularniejszych kurortów latają aż do końca października. Po wakacjach dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki objazdowe.

Wygodna podróż pełna ciekawych atrakcji

d2u72v1

Wciąż są dostępne wycieczki autokarowe z wyjazdem Polski, chociaż z roku na rok są coraz mniej popularne. Obecnie turyści najchętniej lecą do kraju docelowego i stamtąd ruszają w drogę wygodnym i nowoczesnym autobusem z polskim przewodnikiem. Które kierunki cieszą się największym zainteresowaniem? Są to m.in. Maroko, Włochy, Sardynia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina czy Gruzja. Dobór takich krajów nie jest przypadkowy – oferują masę atrakcji i ciekawych zabytków za cenę, która nie przyprawi o ból głowy. Jak wygląda kwestia posiłków? Zależą od programu wycieczki, jednak najczęściej obejmują śniadania i obiadokolacje. Warto podkreślić, że w ostatnich latach coraz więcej Polaków udaje się też na "objazdówki" do takich państw, jak Chiny.

Mity na temat wycieczek objazdowych

Wśród Polaków wciąż żywe są opinie o "objazdówkach", które mijają się z rzeczywistością. Wiele osób jest przeświadczonych, że tego typu wycieczki są męczące, drogie, mało ciekawe i korzystają z nich tylko osoby starsze.

Wycieczki objazdowe są zróżnicowane i pełne atrakcji / Shutterstock.com

Ofert jest tak dużo, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Można wybrać bardzo intensywną wycieczkę lub "7+7", czyli zwiedzanie połączone z tygodniowym wypoczynkiem. Z objazdówek korzystają osoby w każdym wieku. Coraz więcej młodych ludzi również jest zainteresowanych nie tylko wylegiwaniem się na plaży, ale także odkrywaniem skarbów danego kraju.

Wycieczki objazdowe to nie tylko chodzenie do muzeów i wysłuchiwanie wykładów lokalnych przewodników. Programy potrafią być bardzo ciekawe i zróżnicowane, z np. takimi atrakcjami, jak aquaparki czy gorące źródła. Trzeba też pamiętać, że zakwaterowanie na objazdówkach jest zazwyczaj w hotelach miejskich - nie w wielkich wakacyjnych kurortach. To stwarza idealne warunki do samodzielnego zwiedzania miasta, czy nawet wypadu na imprezę.

d2u72v1

Ile to kosztuje?

Wycieczki objazdowe są porównywalne cenowo do tych "tradycyjnych". Podróże do Włoch czy Maroko są aktualnie tańsze o ok. 25 proc. i kosztują już od ok. 1400 zł od osoby. W przypadku Chorwacji można obecnie wykupić nawet o 40 proc. tańszą podróż od ceny regularnej. Jeśli chodzi o Chiny, to tygodniowa wycieczka z biletami lotniczymi, zakwaterowaniem i wyżywieniem to koszt od ok. 3000 tys. zł od osoby.

Zobacz też: Najgorętsze oferty last minute. Które kierunki są najtańsze?

//dynacrems.wp.pl/script/?id=18303&autoplay=1&static=static

d2u72v1

Podziel się opinią

Share

d2u72v1

d2u72v1