Trwa ładowanie...
d3vdja1

Toaleta tylko dla geja. W tym hotelu trudno o tolerancję

Hotel we Włoszech jest pod obstrzałem społeczności LGBT i mediów. A to dlatego, że ma oddzielne WC dla homoseksualistów. Właściciel tłumaczy, że to pamiątka po jego poprzedniku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obrazki nad drzwiami włoskiego hotelu wielu oburzają
Obrazki nad drzwiami włoskiego hotelu wielu oburzają (Screen / Leccessette.it)
d3vdja1

Jedna fotografia może zniszczyć reputację. Wiedzą o tym wielkie gwiazdy, wie już o tym też właściciel hotelu w mieście Lecce, któremu obrywa się za uznanie gejów za "trzecię kategorię" gości. Gości, którzy nie mogą korzystać z męskiej ani damskiej toalety. Oddzieleni od reszty, mają własną, jak wynika z postu opublikowanego przez organizację Associazione LeA, broniącej praw LGBT.

"To doprawdy szokujące, że w 2017 r. wciąż mamy do czynienia z czymś takim. Z wielkim brakiem zrozumienia, że jest różnica między orientacją płciową a orientacją seksualną. Przyczyniając się do jej pogłębiania, upokarzamy i krzywdzimy ludzi" – czytamy na fanpage'u organizacji. "To średniowiecze", "przypomina mi to segregację rasową" - denerwują się internauci.

d3vdja1

Właściciel hotelu odpiera zarzuty, przekonując, iż rysunek nad toaletami powstał na długo przed tym, jak kupił posiadłość. Mimo prób zamalowania go, jak twierdzi w rozmowie z "Il Quotidiano", wciąż jest odsłaniany. Ale geje, według właściciela, są witani z otwartymi ramionami. My dodamy, że Włochy są jednym z najbardziej homofobicznych krajów Europy.

Zobacz też: Tunezja - kraj wielu kultur.

d3vdja1

Podziel się opinią

Share
d3vdja1
d3vdja1