Trwa ładowanie...

Toaleta tylko dla geja. W tym hotelu trudno o tolerancję

Hotel we Włoszech jest pod obstrzałem społeczności LGBT i mediów. A to dlatego, że ma oddzielne WC dla homoseksualistów. Właściciel tłumaczy, że to pamiątka po jego poprzedniku.

Share
Toaleta tylko dla geja. W tym hotelu trudno o tolerancję
Źródło: Screen / Leccessette.it
d3ulmd2

Jedna fotografia może zniszczyć reputację. Wiedzą o tym wielkie gwiazdy, wie już o tym też właściciel hotelu w mieście Lecce, któremu obrywa się za uznanie gejów za "trzecię kategorię" gości. Gości, którzy nie mogą korzystać z męskiej ani damskiej toalety. Oddzieleni od reszty, mają własną, jak wynika z postu opublikowanego przez organizację Associazione LeA, broniącej praw LGBT.

"To doprawdy szokujące, że w 2017 r. wciąż mamy do czynienia z czymś takim. Z wielkim brakiem zrozumienia, że jest różnica między orientacją płciową a orientacją seksualną. Przyczyniając się do jej pogłębiania, upokarzamy i krzywdzimy ludzi" – czytamy na fanpage'u organizacji. "To średniowiecze", "przypomina mi to segregację rasową" - denerwują się internauci.

d3ulmd2

Właściciel hotelu odpiera zarzuty, przekonując, iż rysunek nad toaletami powstał na długo przed tym, jak kupił posiadłość. Mimo prób zamalowania go, jak twierdzi w rozmowie z "Il Quotidiano", wciąż jest odsłaniany. Ale geje, według właściciela, są witani z otwartymi ramionami. My dodamy, że Włochy są jednym z najbardziej homofobicznych krajów Europy.

Zobacz też: Tunezja - kraj wielu kultur.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3ulmd2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ulmd2
d3ulmd2