Trwa ładowanie...
d3wntlu

Turyści "COVID free". Pierwsi polecą w lipcu na Wyspy Kanaryjskie

Pilotażowy program uwzględniający "certyfikaty zdrowia" powoli staje się prawdą. Zdrowie turystów pragnących wyjechać w tym roku na wakacje poświadczą cyfrowe paszporty medyczne oraz specjalna aplikacja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turyści "COVID free". Pierwsi polecą w lipcu na Wyspy Kanaryjskie
(Getty Images)
d3wntlu

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) zapowiedziała wielkie zmiany w turystyce, których celem będzie zapewnienie zarówno turystom, jak i mieszkańcom bezpieczeństwa sanitatngo w czasach pandemii koronawiusa. Zmiany, jak podaje "Gazeta Prawna", mają potrwać aż do nadejścia "epoki postkoronawirusowej".

"W tych wyjątkowych czasach, kiedy Covid-19 wstrząsnął światową gospodarką i zagroził sektorowi turystycznemu, innowacja stała się kamieniem węgielnym odnowy. Podróże nie będą już takie jak dawniej, zamiast tego staną się bardziej bezpieczne i zrównoważone, zapewniając korzyści narodom i wspólnotom” – mówił w rozmowie z mediami sekretarz generalny UNWTO Zurab Pololikaszwili.

d3wntlu

Turyści "COVID free"

Ci, którzy zdecydują się polecieć na Wyspy Kanaryjskie pilotażowym programem "COVID free", będą mieli na telefonach cyfrowy profil medyczny. Będą także monitorowani przez aplikajcę Hi+ Card, która ma zawierać dane medyczne, potwierdzające, że dany turysta nie choruje na koronawirusa.

Dane o stanie zdrowia podróżujących mają pochodzić od jednostek akredytowanych przez ministerstwo zdrowia. Mają być zaszyfrowane i bezpieczne, a celem tego działania jest ochrona przed tworzeniem fałszywych profili oraz manipulowaniem rejestrami medycznymi.

Ten turystyczny eksperyment na Wyspach Kanaryjskich pozwoli stworzyć i przetestować nowe wzorce postępowania w branży. Przedsięwzięcie wykorzystuje nowoczesne technologie i opracowywane jest we współpracy z departamentem innowacji i transformacji digitalnej UNWTO.

d3wntlu

Źródło: "Gazeta Prawna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dziennikarka TVN24 miała założyć hotel na Zanzibarze. Koronawirus popsuł jej plany

d3wntlu

Podziel się opinią

Share

d3wntlu

d3wntlu