Trwa ładowanie...
d1ju4rk

Turyści w Paryżu ostrzegani przed "szczurami hotelowymi”. Kradną bagaże i kosztowności

Stolica Francji szykuje się tego lata na niespotykaną jak dotąd liczbę turystów. Policja ostrzega, że oszuści i złodzieje mogą atakować turystów nawet w hotelach. Wtapiają się w grupy turystów w recepcji, a potem grabią niepilnowane bagaże.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsca objęte dodatkową ochroną obejmują Luwr, Montmartę, Pola Elizejskie, okolice Trocadéro i Wieży Eiffla, Dzielnicę Łacińską, Châtelet i Opéra.
Miejsca objęte dodatkową ochroną obejmują Luwr, Montmartę, Pola Elizejskie, okolice Trocadéro i Wieży Eiffla, Dzielnicę Łacińską, Châtelet i Opéra. (Shutterstock.com)
d1ju4rk

Tegoroczny sezon w Paryżu ma być jednym z najbardziej obleganych w ostatnich latach. Ma przynieść ogromną liczbę turystów. Policja ostrzega, że natłok ludzi przyciągnie także złodziei. W mieście zbiorą się całe rzesze kieszonkowców, którzy kochają okradać zapatrzonych w miasto turystów. Ale nie tylko. Turyści podróżujący do Paryża są ostrzegani przed oszustami zwanymi "szczurami hotelowymi”, którzy kradną bagaż i inne kosztowności.

Dlaczego szczury hotelowe? Dlatego, że potrafią niepostrzeżenie wślizgnąć się do najlepszych hoteli w mieście i wtopić w tłum. A gdy nikt nie patrzy *przesuwają ukradkiem torby, bagaż i inne kosztowności. *

- Niektórzy mieszają się z grupami turystów i wychodzą z bagażami, a inni robią w hotelach rezerwacje pod fałszywymi nazwiskami i przeczesują pokoje, szukając łupów – mówi Tony Mariet, komisarz policji stołecznej w rozmowie z "*Le Parisien” * – Mamy do czynienia z międzynarodowymi zawodowymi przestępcami. Pracują w zespołach. Przeprowadzają kilkumiesięczny nalot, a potem wyruszają do innych stolic, takich jak np. Rzym – dodaje.

d1ju4rk

Mariet zapewnia, że on i jego zespół robią wszystko, co w ich mocy, aby odstraszyć przestępców, którzy najchętniej celują w tzw. "Złoty Trójkąt” w okolicy Pól Elizejskich i otaczającej je ekskluzywnej dzielnicy handlowej. Mimo to władze miejskie przyznają, że ochrona wszystkich turystów przed kradzieżą, bądź sprzedażą fałszywych towarów może być trudna. Dlatego sugerują podróżnym *zachowanie szczególnej ostrożności * podczas intensywnego sezonu wakacyjnego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz tez: Nowy bohater Paryża

d1ju4rk

Podziel się opinią

Share

d1ju4rk

d1ju4rk