Trwa ładowanie...

Turystyka motocyklowa - nowy trend wśród Polaków

Z roku na rok wśród polskich turystów wzrasta zainteresowanie turystyką motocyklową – wynika z badania „Wakacyjne plany Polaków 2016”, przeprowadzonego przez Ipsos Polska na zlecenie Mondial Assistance. Na jednośladach jeździmy nie tylko po kraju czy Europie, wyjeżdżamy także do Afryki i Ameryki Północnej.

Turystyka motocyklowa - nowy trend wśród PolakówŹródło: Anna Jedynak - Shutterstock
d1nyap4
d1nyap4

Tylko w czerwcu 2016 r. zarejestrowano w Polsce 3077 nowych motocykli - to najwyższy wynik od 11 lat. Wraz ze wzrostem zainteresowania jednośladami, branża turystyczna zaczęła coraz częściej oferować różnego rodzaju wyjazdy motocyklowe. Odzew jest ogromny. - Jako organizator z pełnym przekonaniem mogę potwierdzić ogromny wzrost zainteresowania dalekimi podróżami tego typu. Często trafiają do nas osoby, które po długiej przerwie wracają do pasji, jaką jest jazda motocyklem. Rocznie z naszych usług korzysta kilkaset osób – wyjaśnia Piotr Wyderka, organizator wypraw ADVPoland.PL. - Ze względu na rosnące zapotrzebowanie nieustannie rozwijamy nasze propozycje. W tym roku ofertę wzbogaciliśmy o wyprawę motocyklową po USA, która sprzedała się w kilka dni. W 2017 roku najprawdopodobniej zaproponujemy dwa nowe kierunki - dodaje Wyderka.

W ofercie wyjazdów zorganizowanych znajdują się m.in.: Maroko, Portugalii, Hiszpanii, w Alpy czy przejazd po legendarnych miejscach USA. Motocykliści z Polski chętnie odkrywają też Bałkany, Włochy czy Niemcy, ale jeżdżą też po kraju i odwiedzają różne festiwale.

Przed wyjazdem na wakacje motocyklowe warto pamiętać o ubezpieczeniu. - W porównaniu do produktów samochodowych koszt assistance komunikacyjnego dla motocyklistów jest niewielki, bo ochrona na czas wyjazdu zagranicznego, to wydatek od 8,84 zł za dzień. Posiadacze ubezpieczenia mogą liczyć na pomoc w razie awarii, wypadku, a także w momencie rozładowania akumulatora lub przebicia opony, czy innych mniej lub bardziej poważnych kłopotów z motocyklem – dodaje Piotr Ruszowski z Mondial Assistance.
ir/wg

d1nyap4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nyap4