Trwa ładowanie...

Tysiące wiernych zjadą do polskich miast. Startuje wielki kongres świadków Jehowy

Rozpoczyna się trzydniowy, doroczny Kongres Świadków Jehowy w Polsce. Tysiące wiernych zjadą do polskich miast.

Kongresy świadków Jehowy odbywają się nie tylko w Polsce. Zdjęcie przedstawia spotkanie w Atenach Kongresy świadków Jehowy odbywają się nie tylko w Polsce. Zdjęcie przedstawia spotkanie w Atenach Źródło: Getty Images, fot: Panayotis Tzamaros/NurPhoto
d2knuvm
d2knuvm

Pod hasłem "Głośmy dobrą nowinę!" odbędzie się tegoroczny Kongres Świadków Jehowy w Polsce. Wydarzenie zaplanowano w 19 miastach i w pięciu językach - polskim, polskim migowym, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Świadkowie Jehowy w polskich miastach

Najbliższe wydarzenia kongresowe rozpoczynają się już w piątek 21 czerwca w Szczecinie - w Netto Arenie i potrwają do 23 czerwca.

Na tegorocznej liście obiektów, w których pojawią się świadkowie Jehowy, znalazły się m.in. warszawski Torwar, stadion Tarczyński Arena we Wrocławiu, stadion Polsat Plus w Gdańsku, stadion miejski w Białymstoku, Targi Kielce, Lublin Arena, hala Podpromie w Rzeszowie i Atlas Arena w Łodzi. Kongres odbędzie się także w Zielonej Górze, Opolu, Sosnowcu, Toruniu, Poznaniu, Olsztynie, Koszalinie, Malborku, Zgorzelcu i w Ostrowie Wielkopolskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Czesi też lubią teorie spiskowe. "Niektórzy wierzą, że wojny w Ukrainie nie ma"

d2knuvm

W Lublinie i w Poznaniu zaplanowano kongres na czas od 28 do 30 czerwca. Z kolei do Wrocławia i Kielc wierni zjadą 5 lipca.

Wielkie święto świadków Jehowy

Podczas kongresu w piątek nauki będą oparte na drugim rozdziale z Ewangelii według św. Łukasza "Dobra nowina, która przyniesie wielką radość całemu ludowi". W sobotę uczestnicy spotkań będą mieli okazję dowiedzieć się, co przepowiedziano o narodzinach i o dzieciństwie Jezusa i jak się to spełniło. Po porannej sesji odbędzie się chrzest, a podczas sesji popołudniowej zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, uczestnicy będą mogli zobaczyć przygotowany wcześniej dwuczęściowy, filmowy program muzyczny.

Trzeciego dnia kongresu przed południem zaplanowano wykład "Dlaczego nie boimy się złych wiadomości". Wstęp na każde z wydarzeń jest darmowy.

Częstą praktyką świadków Jehowy jest odwiedzanie sąsiadów i zachęcanie do zapoznania się z Biblią Adobe Stock
Częstą praktyką świadków Jehowy jest odwiedzanie sąsiadów i zachęcanie do zapoznania się z Biblią Źródło: Adobe Stock

Świadkowie Jehowy wierzą, że Jehowa to imię własne Boga. Nazwa wyznania wywodzi się od biblijnego cytatu z proroka Izajasza: "Wy jesteście świadkami moimi, mówi Jehowa". W Polsce początki ich zorganizowanej działalności sięgają 1905 r. Według świadków Jehowy, w naszym kraju jest ich ponad 117 tys. Pierwszy ich kongres w Polsce odbył się jesienią 1921 r. w Krakowie.

d2knuvm
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2knuvm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2knuvm