Trwa ładowanie...

Ulica Dworcowa w Katowicach. Będzie nową wizytówką miasta

Zaniedbana od lat ul. Dworcowa w stolicy Śląska ma wreszcie stać się reprezentacyjnym deptakiem miejskim. Rusza zapowiadana już od kilkunastu miesięcy przebudowa. Modernizacja tej części miasta ma uczynić z niej nową wizytówkę Katowic.

Ulica Dworcowa w Katowicach. Będzie nową wizytówką miastaŹródło: Materiały prasowe
d3wkp2d
d3wkp2d

Zarówno mieszkańcy, jak i realizatorzy projektu pokładają w nim wielkie nadzieje. Przebudowa ul. Dworcowej ma zupełnie zmienić jej dotychczasowy charakter. Pierwszy etap prac obejmie odcinek od ul. Dyrekcyjnej do ul. Tylnej Mariackiej.

– Nowy deptak miejski, podobnie jak to było w przypadku ul. Mariackiej, ma przywrócić kolejną część miasta dla pieszych i wpisywać się w naszą politykę odciążania centrum z ruchu samochodowego. Na przebudowanym deptaku pojawi się zieleń i mała architektura. Zgodnie z głosami mieszkańców, ul. Dworcowa docelowo zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów, nasadzimy na niej aż 54 drzewa, zostanie zmieniona nawierzchnia oraz zamontowane zostaną nowe ławki i oświetlenie – mówił w rozmowie z portal.katowice.pl Marcin Krupa, prezydent miasta.

Wikimedia Commons CC BY
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: Lestat

Pierwsze prace rozpoczęły się we wtorek 12 listopada, natomiast zamknięcie ul. Dworcowej planowane jest od czwartku 14 listopada. Rozpoczną się wówczas roboty przygotowawcze oraz rozbiórkowe na zamkniętym dla ruchu odcinku tej ulicy. Realizatorem inwestycji jest firma Silesia Invest, a wartość przebudowy wynosi 15,6 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2020 r.

Wikimedia Commons CC BY
Źródło: Wikimedia Commons CC BY

W okolicach Tylnej Mariackiej ma w przyszłym roku również powstać wielopoziomowy parking. Wykonawcą tego projektu jest firma Grand Andrzej Grygiel. Koszt zbudowania parkingu ma wynieść 19,7 mln zł, a uruchomienie parkingu planowane jest na drugą połowę przyszłego roku.

d3wkp2d

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Mistrzyni manewrów. Nagranie z Katowic

d3wkp2d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wkp2d