Trwa ładowanie...

Urlop w Niemczech. Co trzeba wiedzieć?

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska otworzyła swoją granicę z Niemcami. Podpowiadamy, co warto wiedzieć, zanim wybierzemy się na urlop do naszych zachodnich sąsiadów.

BERLIN, 19 czerwca: Turyści przy Bramie BrandenburskiejBERLIN, 19 czerwca: Turyści przy Bramie BrandenburskiejŹródło: Getty Images, fot: Maja Hitij
d4e7bfn
d4e7bfn

"Tysiące Niemców i Polaków mogą teraz odwiedzać członków swojej rodziny, przyjaciół i sąsiadów mieszkających w sąsiedztwie Odry i Nysy, a turystyka i biznes mogą znów swobodnie się rozwijać" - poinformował Dietmar Woidke, koordynator rządu ds. niemiecko-polskiej współpracy społecznej i przygranicznej. A jak to wygląda w praktyce?

Niemcy. Otwarcie granic

Od 15 czerwca zniesione są kontrole na wszystkich niemieckich przejściach granicznych. Każdy, kto podróżuje z Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii czy państw strefy Schengen do Niemiec nie musi poddać się kwarantannie. Wyjątkiem są obywatele Szwecji. Z powodu wysokiej liczby nowych zakażeń COVID-19 w niektórych landach muszą się poddać 14-dniowej kwarantannie. Natomiast podróżujący z tzw. państw trzecich muszą mieć uzasadniony powód, by przekroczyć niemiecką granicę.

Co można zobaczyć w Niemczech?

Z Deutsche Welle dowiadujemy się, że większość atrakcji jest ponownie otwarta. Warunek? Należy przestrzegać reżimu sanitarnego. Na przykład zamek Neuschwanstein ograniczył liczbę zwiedzających.

d4e7bfn

Z kolei muzea w Berlinie zrezygnowały z grupowych oprowadzeń z przewodnikiem. Dodatkowo na zwiedzanie jest określony czas.

Niemcy - czy trzeba nosić maseczkę?

Jeśli wybieracie się na wycieczkę autobusem lub statkiem należy pamiętać o maseczce i zachowaniu dystansu. Przypominamy, że wszelkie imprezy masowe typu Oktoberfest są zakazane. Kluby oraz sale koncertowe również są zamknięte. Niektóre opery, kina i teatry wznowiły działalność, ale wpuszczają ograniczoną liczbę widzów.

Natomiast w restauracjach i hotelach obowiązują surowe przepisy higieniczne. Niektóre pensjonaty wciąż zabraniają korzystania z basenów.

Urlopowiczom, którzy planują swój pobyt w Niemczech, radzimy na bieżąco śledzić rządową stronę RFN. Znajdują się tam aktualne informacje na temat przepisów poszczególnych landów.

d4e7bfn

Źródło: dw.com

Niemcy chcą wrócić do normalności. Dziennikarka zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4e7bfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e7bfn