Trwa ładowanie...

USA. W Parku Yellowstone kamera uchwyciła rzadko spotykane zwierzę

Pracownicy Parku Narodowego Yellowstone podczas przeglądania nagrań z fotopułapek zauważyli tajemniczo wyglądającego osobnika. Okazało się, że to rosomak - niezwykle rzadkie i zagrożone wyginięciem zwierzę. Nagranie opublikowano w mediach społecznościowych.

Share
Rosomak zauważony w Parku Narodowym Yellowstone
Rosomak zauważony w Parku Narodowym YellowstoneŹródło: Facebook
d3ajava

Pracownicy słynnego Parku Narodowego Yellowstone, położonego na terytorium stanów Wyoming, Montana i Idaho, udostępnili wyjątkowe nagranie. Widać na nim zwierzę przypominające niedźwiedzia, które biegnie przez pokryty śniegiem las. Okazało się, że to rosomak. Przez ostatnie kilka lat zauważono w amerykańskich lasach jedynie kilka osobników.

- Biolodzy z parku są podekscytowani, że jeden z najrzadszych ssaków został uchwycony przez zdalną kamerę w Parku Narodowym Yellowstone - napisano w poście na Facebooku i opublikowano czarno-białe nagranie.

Rosomak należy do rodziny łasicowatych, a jego skóra pokryta jest długim, gęstym futrem o brązowoczarnym ubarwieniu z jasnymi plamami na głowie i jasnymi pasami po bokach ciała. Prowadzi naziemny tryb życia, ale świetnie pływa i zwinnie wspina się po drzewach oraz skałach. Jest odważny, silny i nieustępliwy.

d3ajava

Naukowcy wielokrotnie przytaczali sytuacje, gdy rosomak walczył o łup z większymi od siebie drapieżnikami - np. jeleniami, łosiami czy reniferami, które doganiał w wytrwałym biegu po śniegu. Co ciekawe, zapasy pokarmu gromadzi w tunelach pod śniegiem, do których wraca nawet po sześciu miesiącach.

Rosomaki – można je zobaczyć także w Polsce

Jak informuje portal Gazeta.pl, szacuje się, że na świecie występuje ok. 2300 osobników. Obecnie rosomaki występują na odludnych terenach w tajdze i tundrze północnej Europy (Skandynawia), Azji oraz Ameryki Północnej. W Polsce te wyjątkowe zwierzęta można podziwiać jedynie w ogrodach zoologicznych w Opolu i Chorzowie.

Źródło: Gazeta.pl

Las pełen skarbów. Leśnicy z Borów Tucholskich pokazali wideo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ajava

Podziel się opinią

Share
d3ajava
d3ajava