Trwa ładowanie...
d48fbo2

Uwaga na nieuczciwe biura podróży

W prawie wszystkich skontrolowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów biurach podróży wykryto nieprawidłowości. UOKiK sprawdził umowy proponowane klientom przez 137 biur podróży. W 132 dostrzeżono nieprawidłowości.

Share
d48fbo2

Prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel podkreśliła, że wiele uchybień naraża klientów na straty finansowe. Wątpliwości budzi duża różnica pomiędzy uprawnieniami, jakie przyznają sobie przedsiębiorcy, a prawami konsumentów.

Przykładem nieprawidłowości jest pojawiający się w umowach zapis ograniczający odpowiedzialność organizatora wyjazdu w przypadku ofert \"last minute\". Eksperci przypominają, że takie oferty - podobnie jak inne promocje - również podlegają reklamacji, gdy nie spełniają określonych norm.

Agnieszka Doering z delegatury UOKiK w Katowicach zwróciła uwagę, że przedsiębiorcy często zastrzegają sobie prawo do zmiany programu i warunków wyjazdu. Jest to możliwe, jednak klient musi zostać o takiej zmianie skutecznie poinformowany.

Przeciwko nieuczciwym właścicielom firm toczy się już ponad 100 postępowań. W sześciu przypadkach przedsiębiorcy zostali pozwani do sądu.

W sytuacji wykrycia, że skontrolowana firma stosuje klauzule zakazane prawem UOKiK może nałożyć karę finansową w wysokości do 10% przychodu w roku poprzedzającym nałożenie kary.

d48fbo2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48fbo2
d48fbo2