WP

Uzbekistan otwiera się na turystów. Od 1 lutego wizy nie będą potrzebne

Jedwabny Szlak, cuda Samarkandy i starożytna Buchara. Wizy do zwiedzania magicznego Uzbekistanu wreszcie nie będą potrzebne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samarkanda już wkrótce będzie w zasięgu ręki
Samarkanda już wkrótce będzie w zasięgu ręki (Shutterstock.com)
WP

To kolejny kraj w Azji Środkowej po Kazachstanie i Kirgistanie, który otwiera się na turystów. Od 1 lutego 2019 r. obywatele 45 państw będą mogli odwiedzić Uzbekistan bez wizy (w celach turystycznych) i przebywać na jego terenie do 30 dni. Polska jest na liście tych krajów, których obywatele mogą go wkrótce odwiedzić, zapominając o wizie.

Prezydent Uzbekistanu Shavkat Mirziyoyev podpisał dekret: "O dodatkowych środkach przyspieszających rozwój turystyki w Republice Uzbekistanu". Zgodnie z tym dokumentem, od 1 lutego wprowadzono ruch bezwizowy na okres 30 dni dla obywateli 45 krajów świata. Lista państw objętych ruchem bezwizowym obejmuje m.in. Węgry, Grecję, Portugalię, Czechy, Szwajcarię i Estonię.

WP

Zmiana ta ma zwiększyć liczbę turystów. Tym bardziej, że efekty likwidacji wiz dla części państw, którą władze przeprowadziły rok temu (wraz z promocją kraju oraz rozwojem infrastruktury turystycznej) już są widoczne. A nawet podwójnie, ponieważ zmiany te przyniosły dwukrotny wzrost liczby obcokrajowców przybywających do Taszkientu i innych miast – z 2,6 mln w 2017 r. do 5,3 mln w 2018 r.

Czekamy teraz na bezpośrednie połączenie do Uzbekistanu. Na razie możliwy jest lot z Warszawy do Astany (Kazachstan), a potem już pociągiem.

Źródło: Dziennik turystyczny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Zobacz też: #dziejesienazywo: Maluchem przez Afrykę

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP