WP

W Japonii rząd rozdaje domy. Co dziesiąty stoi pusty

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale w Japonii jest przygotowywany program, w ramach którego będzie można za darmo lub za bardzo niską opłatą otrzymać dom. Według raportu z 2013 r. niezamieszkanych posiadłości jest ponad 8 milionów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szacuje się, że w Japonii jest ponad 8 milionów
Szacuje się, że w Japonii jest ponad 8 milionów (123RF)
WP

W Tokio 70 proc. mieszkańców żyje w apartamentach, domy więc nie cieszą się taką popularnością. Co więcej, więcej niż 1 dom na 10 jest pusty. Liczba ta wzrośnie w nadchodzących dziesięcioleciach, ponieważ Japończycy są bardzo starzejącym się społeczeństwem. Więcej niż 1 na 4 osoby ma co najmniej 65 lat. Nie bez znaczenia dla tej trudnej sytuacji są też częste katastrofy naturalne, brak możliwości rozbudowy posiadłości lub nieszczęśliwe historie ostatnich właścicieli domów, nie mówiąc o samobójstwach czy zbrodniach.

W przypadku niektórych oddawanych domów japoński rząd dołoży nawet pieniądze do remontu oddawanych nieruchomości. Analitycy zauważają, że za jakiś czas być może wprowadzony zostanie zakaz budowy nowych domów.

WP

Posiadłości można obejrzeć na stronie internetowej. Podjęlibyście się remontu jednej z tych posiadłości, gdyby w naszym kraju miało miejsce podobne rozwiązanie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Niekompetentny fryzjer spowodował katastrofę. Oglądaj "Pod włos"

WP
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP