Qaqwqwrqw

W Polsce powstaje najgłębszy basen na świecie. Będzie gotowy za rok

W Mszczonowie ruszyły prace związane z budową basenu dla nurków. Według inwestora ma być najgłębszym na świecie. Jednak tytuł ten będzie posiadać tylko przez kilka miesięcy od ukończenia inwestycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otwarcie basenu dla nurków w Mszczonowie zaplanowano na jesień 2019 r.
Otwarcie basenu dla nurków w Mszczonowie zaplanowano na jesień 2019 r. (Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

To informacja, na którą polscy nurkowie czekali od lat. W położonym 45 km od Warszawy Mszczonowie powstaje dla nich specjalna "tuba" o głębokości 44 m. Dotychczas tytuł najgłębszego basenu na świecie należał do włoskiego Y-40.

Materiały prasowe
Podziel się

Okazuje się, że na obrzeżach Londynu powstaje podobny obiekt – Blue Abyss o głębokości 50 m. Jednak jego otwarcie zaplanowano nieco później niż w Mszczonowie. Oznacza to, że basen pod Warszawą będzie szczycić się tytułem najgłębszego na świecie maksymalnie przez kilka miesięcy. Oczywiści pod warunkiem, że także nasza "tuba" będzie ukończona w terminie, czyli jesienią 2019 r.

Qaqwqwrqw

Jak podkreślają nurkowie, nie jest ważne, który basen - w Mszczonowie czy Londynie - będzie tym "naj". Są usatysfakcjonowani, że Polska będzie posiadać jeden z najlepszych i najbardziej profesjonalnych basenów dla nurków na świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zanim wejdziesz do basenu

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw