Trwa ładowanie...
disvw36

W Polsce powstaje najgłębszy basen na świecie. Będzie gotowy za rok

W Mszczonowie ruszyły prace związane z budową basenu dla nurków. Według inwestora ma być najgłębszym na świecie. Jednak tytuł ten będzie posiadać tylko przez kilka miesięcy od ukończenia inwestycji.
Share
Otwarcie basenu dla nurków w Mszczonowie zaplanowano na jesień 2019 r.
Otwarcie basenu dla nurków w Mszczonowie zaplanowano na jesień 2019 r.Źródło: Materiały prasowe
disvw36

To informacja, na którą polscy nurkowie czekali od lat. W położonym 45 km od Warszawy Mszczonowie powstaje dla nich specjalna "tuba" o głębokości 44 m. Dotychczas tytuł najgłębszego basenu na świecie należał do włoskiego Y-40.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Okazuje się, że na obrzeżach Londynu powstaje podobny obiekt – Blue Abyss o głębokości 50 m. Jednak jego otwarcie zaplanowano nieco później niż w Mszczonowie. Oznacza to, że basen pod Warszawą będzie szczycić się tytułem najgłębszego na świecie maksymalnie przez kilka miesięcy. Oczywiści pod warunkiem, że także nasza "tuba" będzie ukończona w terminie, czyli jesienią 2019 r.

disvw36

Jak podkreślają nurkowie, nie jest ważne, który basen - w Mszczonowie czy Londynie - będzie tym "naj". Są usatysfakcjonowani, że Polska będzie posiadać jeden z najlepszych i najbardziej profesjonalnych basenów dla nurków na świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zanim wejdziesz do basenu

disvw36

Podziel się opinią

Share
disvw36
disvw36