Trwa ładowanie...
dkos63o

Wakacje 2020. Do Gdańska wrócił "wisielec"

Sposobów na wyciąganie kasy od turystów jest naprawdę wiele. Sesje zdjęciowe z egzotycznymi zwierzętami, gra w "trzy kubki" czy właśnie tytułowy "wisielec". Dziś, w Gdańsku, za wytrzymanie 2 minut na metalowym drążku można zgarnąć 100 zł. Czy komuś się udało?
Share
W 2014 r. tłumy turystów oglądały, jak śmiałkowie radzą  sobie z "wisielcem" / screenshot z wideo YT.
W 2014 r. tłumy turystów oglądały, jak śmiałkowie radzą sobie z "wisielcem" / screenshot z wideo YT.Źródło: YouTube, Fot: my3miasto.pl
dkos63o

Do Gdańska powrócił "wisielec". Utrzymanie się 2 minuty na drążku, zawieszonym na metalowej ramie to z pozoru łatwa do pokonania trudność. Za dzieciaka wisiało się na trzepakach, a dziś regularnie uczęszcza się na siłownie. Nadarza się zatem idealna okazja, by popisać się siłą mięśni.

By przystąpić do wyzwania, należy wpłacić kilka złotych wpisowego. Okazuje się jednak, że zgarnięcie wygranej to nie lada wyzwanie, a większość odważnych odchodzi z pustymi rękami. Mimo licznych niepowodzeń, chętnych do podjęcia próby sił nie brakuje.

dkos63o

Rekordziści wytrzymują średnio ok. minuty. Pozostali śmiałkowie nie są w stanie utrzymać się dłużej niż 30-40 sekund. Największą zabawę mają jednak grupki gapiów, które zbierają się za każdym razem, gdy turyści postanawiają podjąć wyzwanie "wisielca".

"Wisielec" święcił triumfy w Sopocie

Jak podaje "Trójmiasto.pl", zabawa była kilka lat temu popularna na Monciaku w Sopocie. Turyści mierzyli się tam z obrotowym "wisielcem", który miał dodatkowo utrudniać zadanie. Organizowana była jednak bez zgody miasta i szybko zniknęła z popularnego sopockiego deptaka.

Źródło: "Trójmiasto.pl"

dkos63o

Najlepiej WPolsce. Krzysztof Puternicki w Gdańsku: "Nie brać mapy i po prostu się zgubić"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkos63o

Podziel się opinią

Share
dkos63o
dkos63o