Trwa ładowanie...
d2mkqe4

Zaśmiecone plaże. W Gdańsku zbieranych jest nawet 5 ton dziennie

Śmieci co roku powracają na nadmorskie plaże razem z turystami. Przed każdym sezonem na terenie kąpielisk stawiane są dodatkowe kosze na śmieci. Mimo to, takie odpady, niedopałki papierosów czy kapsle i tak wyrzucane są w piach. W ciągu dnia zbieranych jest nawet 5 ton śmieci.
Share
Śmieci bardzo często lądują w piachu
Śmieci bardzo często lądują w piachuŹródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk
d2mkqe4

Za utrzymanie czystości na gdańskich plażach odpowiedzialnych jest kilkudziesięciu pracowników. Ilość zbieranych odpadów uzależniona jest od panującej pogody. Zbieranych jest od 5 nawet do 14 ton śmieci dziennie. Od 15 kwietnia do 14 października plaże sprzątane są każdego dnia. Utrzymanie ich w czystości wynosi ok. 400 tys. zł.

Jak podaje Dziennik Bałtycki, tegoroczny sezon firma sprzątająca przygotowała 800 pojemników na śmieci, które zlokalizowane są przy wejściach na plaże oraz w obrębie kąpielisk. Dodatkowo, przy każdym kąpielisku można znaleźć pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów.

d2mkqe4

Widok śmieci psuje wakacje

- Gdański Ośrodek Sportu, jako administrator plaż, prowadzi działania informacyjne, mające na celu zwrócenie uwagi na problem śmieci. Profilaktyka w tym zakresie prowadzona jest także za pośrednictwem social mediów. Pamiętajmy, że plaża jest naszą wspólną przestrzenią, w której odpoczywamy - tłumaczy Jędrzej Sieliwończyk z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Zalegające na plaży odpady to nie tylko problem ekologiczny, ale i estetyczny. Szczególnie podczas wakacji, kiedy wolelibyśmy cieszyć oko miłymi widokami, a nie znalezionymi w piachu niedopałkami papierosów, butelkami czy kapslami.

Źródło: "Dziennik Bałtycki"

d2mkqe4

Rezerwat Mewia Łacha. "Śmieci są potężnym zagrożeniem dla ptaków"

Zobacz też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mkqe4

Podziel się opinią

Share
d2mkqe4
d2mkqe4