Trwa ładowanie...
d1hkvqp

Wakacje 2020. Francja otwiera granice

Francja otworzyła swoje granice dla przyjezdnych. Od 15 czerwca podróżni z krajów europejskich, w tym z Polski, nie muszą przechodzić kwarantanny po przekroczeniu francuskiej granicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paryż, Francja
Paryż, Francja (Getty Images)
d1hkvqp

Od 15 czerwca nie ma obowiązkowej kwarantanny dla podróżnych z krajów europejskich (państwa członkowskie UE, a także księstwa Andory i Monako, Islandii, Liechtensteinu, Szwajcarii, Norwegii, San Marino i Watykanu).

Francja - otwarcie granic

d1hkvqp

W przypadku krajów wymagających kwarantanny dla francuskich podróżnych, stosuje się zasadę wzajemności (Wielka Brytania i Hiszpania). Podróżując do Francji nie musimy posiadać wyników testu na obecność koronawirusa. Obywatele innych państw, w tym Polacy, mogą przekraczać granicę z Francją zarówno lądową, jak i podróżować samolotem.

Podróż do Francji - zasady

Turyści przyjeżdżający do Francji muszą stosować się do zasad bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim do zachowania dystansu i noszenia maseczki ochronnej w miejscach publicznych, w szczególności w środkach transportu.

d1hkvqp

We Francji działa już większość restauracji, kawiarni, otwarte są też hotele, muzea i atrakcje turystyczne. Dostępny jest też jeden z największych symboli Francji, wieża Eiffla, jednak z pewnymi ograniczeniami. Ze względów bezpieczeństwa otwarte są dwa piętra (trzecie nadal pozostaje nieczynne), z użytku wyłączone są też windy. Ich przywrócenie planowane jest na początek lipca. Wtedy też zostanie otwarta restauracja Jules Verne, oznaczona gwiazdką Michelin, w której turyści chcą zjeść obiad z widokiem na Paryż. Rekomenduje się zakup biletów na wieżę przez internet.

Granice Polski znów otwarte. Niemcy się cieszą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hkvqp

Podziel się opinią

Share

d1hkvqp

d1hkvqp