Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Kiedy otwarcie granic? "Różne warianty są rozważane"

Polacy z zapartym tchem czekają na informację o otwarciu granic. Z ostatnich zapewnień wiceministra spraw zagranicznych wynika, że te informacje zostaną podane lada moment.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Informacja o otwarciu granic ma zostać podana w najbliższych dniach, a może nawet godzinach
Informacja o otwarciu granic ma zostać podana w najbliższych dniach, a może nawet godzinachŹródło: Getty Images
d2x29v6

- Różne warianty dotyczące ewentualnego otwarcia granic są rozważane. Dyskusja się w tej chwili finalizuje i decyzje będą ogłoszone w najbliższych nawet nie tyle dniach, co godzinach - powiedział w rozmowie z PAP wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Podkreślił też, że decyzje dotyczące otwarcia granic zależą od innych ministerstw. Konkretnie od rekomendacji MZ, decyzji MSWiA oraz opinii MSZ.

d2x29v6

Tych samych informacji udzielił w wywiadzie dla Radia Zet, gdzie poinformował również, że na czas wakacji MSZ rekomenduje korzystanie z turystyki krajowej, bo "w Polsce jest, co zobaczyć".

Otwarcie granic UE

Z początkiem czerwca wiele krajów Unii Europejskiej otworzyło już swoje granice, m.in. Włochy. Od 15 czerwca planują zrobić to Niemcy, Czechy, Francja i Grecja, a Hiszpania otworzy się 22 czerwca.

Niektóre państwa rezygnują także z kontroli na granicach i konieczności kwarantanny dla obywateli wybranych innych państw.

d2x29v6

Jak będzie w Polsce? - Litwa, kraje bałtyckie, sądzę, że też Czechy, Słowacja, Węgry – to będą pierwsze kierunki, w odniesieniu do których rozważamy luzowanie restrykcji – mówił Szymon Szynkowski vel Sęk w Radiu Zet.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Kiedy otwarcie granic? Minister podaje państwa, do których pojedziemy na początku

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2x29v6

Podziel się opinią

Share
d2x29v6
d2x29v6