Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. LOT wznawia rejsy do Ameryki Północnej i Azji

1 lipca LOT wznowił pierwsze połączenia międzynarodowe od czasu zawieszenia lotów pasażerskich w połowie marca. Przewoźnik poinformował także, że rozszerza ofertę kierunków. W siatce LOT-u pojawią się pierwsze połączenia dalekodystansowe do: Kanady, Korei Południowej i Japonii.

PLL LOT wznowiły loty międzynarodowe od 1 lipcaPLL LOT wznowiły loty międzynarodowe od 1 lipcaŹródło: East News, Wojciech Strozyk, Reporter
d1xiow8
d1xiow8

LOT długo zwlekał z informacją o starcie połączeń międzynarodowych. W końcu, 1 lipca wyleciały pierwsze samoloty do Berlina, Amsterdamu, Dusseldorfu, Barcelony, Pragi, Budapesztu, Wilna, Kijowa, Dubrownika i Splitu. Ale w siatce połączeń polskiego przewoźnika jest znacznie więcej miast.

Wakacje 2020 - nowe połączenia od PLL LOT

Od 3 lipca ruszają letnie połączenia #LOTnaWakacje, a pasażerowie mogą zacząć planować podróże także poza Europę. Przewoźnik zabierze pasażerów do Ameryki Północnej i Azji. Na liście są:

- Toronto - od trzech do siedmiu razy w tygodniu od 1 lipca;

- Seulu - od dwóch do pięciu razy w tygodniu od 3 lipca;- Tokio na lotnisko w Naricie - od dwóch do trzech razy w tygodniu od 3 lipca.

d1xiow8

Wszystkie loty dalekodystansowe wykonywane będą z Lotniska Chopina w Warszawie. 

Zobacz też: Ruszyły loty międzynarodowe z Polski. Byliśmy na lotnisku w Gdańsku

- Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, z tygodnia na tydzień rozwijamy siatkę połączeń, uzupełniając wznowione rejsy krajowe i międzynarodowe popularnymi kierunkami wakacyjnymi, a teraz także rejsami dalekodystansowymi. Pierwsze dane dotyczące sprzedaży pokazują, że Polacy chcą korzystać z urlopu i chętnie spędzą go za granicą – mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych Polskich Linii Lotniczych LOT. - W ciągu tygodnia od rozpoczęcia #LOTnaWakacje, największej letniej akcji w historii PLL LOT, sprzedaliśmy ponad 130 tysięcy miejsc pasażerom indywidualnym i touroperatorom. Wiele samolotów zostało już wypełnionych, planujemy zwiększenie częstotliwości wybranych tras. Jednocześnie duże zainteresowanie wzbudzają nowe połączenia, których do tej pory nie oferowaliśmy z Warszawy

Rozkład rejsów międzynarodowych LOT-u na lipiec i sierpień obejmie obecnie ponad 70 kierunków. Pełna siatka ok. 250 rejsów tygodniowo dostępna jest z Lotniska Chopina w Warszawie.

d1xiow8

Co ważne, od lipca do rozkładu powrócą także cztery połączenia krótkodystansowe do Wielkiej Brytanii, Albanii, Czarnogóry i na Ukrainę:

- do Londynu (lotnisko Londyn-Heathrow), oferowane od 15 lipca – do końca lipca z częstotliwością raz dziennie, a od sierpnia dwa razy dziennie;

- do Tirany, dostępne od 4 lipca z Warszawy (dwa razy w tygodniu) oraz od 5 lipca z Gdańska i Katowic (raz w tygodniu);

- do Podgoricy i Tivat- od 4 lipca cztery razy w tygodniu dostępne będą połączenia Warszawa - Podgorica, a dwa razy w tygodniu Warszawa - Tivat. Od 9 lipca do Podgoricy raz w tygodniu polecą także pasażerowie z Poznania;

d1xiow8

- na Odessy i Boryspola, obejmujące dwa bezpośrednie połączenia z Warszawy – od 1 lipca na lotnisko Kijów-Boryspol oraz od 15 lipca do Odessy.

- Po kilku miesiącach zawieszania połączeń lotniczych intensywnie pracujemy nad przywracaniem pełnej zdolności operacyjnej LOT-u. Obecnie pasażerowie mogą już korzystać z oferty około 250 rejsów tygodniowo i liczba ta cały czas rośnie. Zaledwie kilka tygodni po wznowieniu połączeń pasażerskich nad Polską, przywróciliśmy prawie 70 proc. kierunków zaplanowanych na 2020 rok, w tym kilkadziesiąt połączeń międzynarodowych i pierwsze rejsy dalekodystansowe – podsumowuje działania przewoźnika Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Wakacje 2020 – sprawdź obostrzenia kraju docelowego

Polskie Linie Lotnicze LOT zwracają uwagę, że w związku z obecną niestabilną sytuacją epidemiczną, przed zakupem biletu pasażerowie powinni na bieżąco sprawdzać obostrzenia obowiązujące w kraju, do którego zamierzają się udać. Regulacje te ulegają zmianom, a przewoźnik nie może zabrać na pokład pasażerów, którzy nie dopełnili wymaganych formalności.

d1xiow8

Informacje dotyczące bieżących procedur bezpieczeństwa i obostrzeń obowiązujących w poszczególnych krajach dostępne są m.in. na stronach Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, czy też właściwych dla danego kraju Ambasad, Konsulatów i Ministerstw Zdrowia.

Źródło: LOT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1xiow8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xiow8