Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Nielegalne imprezy w Sopocie. Są pierwsze kary

W miniony weekend policja oraz sanepid kontrolowali kluby w Sopocie. W dwóch lokalach odbywały się nielegalne imprezy. Prezydent kurortu zapewnia, że działania w tym zakresie będą prowadzone dalej.

Share
Sopot - zdjęcie poglądoweSopot - zdjęcie poglądoweŹródło: Getty Images
d2fijgw

W Sopocie są tłumy turystów, a lokale są zapełnione gośćmi. Jednak czy właściciele wszystkich punktów stosują się do przepisów sanitarnych? Sprawdzają to policjanci wraz z pracownikami sanepidu. W miniony weekend odwiedzili kluby i lokale nocne na ul. Bohaterów Monte Cassino. Wykryli naruszenia obostrzeń w dwóch miejscach. O efektach akcji poinformowali prezydent Sopotu oraz Komendant Straży Miejskiej w Sopocie.

"Kontrole odbyły się w klubach, gdzie jest obowiązek noszenia maseczek. Przyłapano dwa lokale, w których odbywały się zabronione obecnie dyskoteki. Wobec nich sanepid zastosuje karę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych" - poinformował Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

d2fijgw

Policjanci przekazali, że w jednym z lokali, oprócz nieprzestrzegania dystansu i braku zasłonięcia twarzy, osoby tańczyły oraz było w nim o wiele więcej osób, niż powinno być zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami. "Stróże prawa zebrany w sprawie materiał dowodowy przekażą sanepidowi celem ukarania lokalu za rażące naruszenie przepisów związanych z walką z koronawirusem" – powiadomili funkcjonariusze.

Sopot WP
Sopot, 9.08.2020Źródło: WP

Włodarz miasta przypomniał mieszańcom i turystom, że dyskoteki są obecnie zabronione w naszym prawie i przestrzega, aby nie korzystać z klubów nocnych, ponieważ mogą być one miejscami zakażeń (jeden z klubów zamknął się ze względu na podejrzenie zakażenia). Prezydent zaapelował, aby korzystać z plaż i terenów zielonych, ale też, aby zachowywać odstęp i nie spożywać alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Jak wyjaśnia portal "esopot.pl", zarówno służby, jak i Urząd Miasta, nie ujawniły nazw lokali, które dopuściły się naruszeń. Jacek Karnowski i policjanci zapewnili, że kontrole będą prowadzone dalej.

"W najbliższych dniach sopoccy funkcjonariusze planują wspólnie z innymi służbami przeprowadzić kolejne działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem" - apelują sopoccy policjanci.

d2fijgw

Źródło: esopot.pl

Kontrole kurortów. UOKiK rozprawia się z naciągaczami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2fijgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fijgw