Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Portugalia otwiera plaże. Na Maderze zamiast kwarantanny będą testy

6 czerwca ma nastąpić w Portugalii otwarcie sezonu plażowego, a władze Madery planują znieść od lipca obowiązek 14-dniowej kwarantanny. W zamian za to turyści będą zobowiązani do wykonania testu na obecność koronawirusa. Jego koszt wyniesie ok. 700 zł.
Share
W Portugalii czynne są już m.in. restauracje, kawiarnie i cukiernie
W Portugalii czynne są już m.in. restauracje, kawiarnie i cukiernie Źródło: Getty Images
d1928ky

Portugalia powoli szykuje się na sezon turystyczny. 18 maja zostały ponownie otwarte muzea i obiekty kulturalne, a także zabytki, galerie sztuki i pałace. Zaczęły również działać restauracje, kawiarnie, cukiernie, ogródki kawiarni i restauracji oraz powierzchnie handlowe do 400 m kw.

Otwarcie sezonu plażowego w Portugalii ma nastąpić 6 czerwca. Wraz z kolejną fazą wznawiania życia społecznego zostaną ustalone zasady, których trzeba będzie przestrzegać na plaży. Będą to m.in. limity wejść na plaże oraz obowiązek przestrzegania dystansu społecznego (1,5 m).

d1928ky

Kraj ma na szczęście linię brzegową o długości 850 km, więc ograniczenia w korzystaniu z plaż nie będą tak dotkliwe, jak w innych turystycznych miejscach. Mają się również pojawić specjalne aplikacje, które będą informować turystów o tym, które fragmenty plaż nie są jeszcze zatłoczone.

Otwarte mają zostać także hotele, które będą musiały stosować 24-godzinną przerwę w użytkowaniu danego pokoju między wymianą kolejnych gości. Póki co z hoteli będą mogli korzystać tylko mieszkańcy Portugalii, bo zagraniczny ruch jest nadal wstrzymany.

Madera znosi obowiązek kwarantanny

Zmiany w ruchu turystycznym wprowadzi również Madera. Jak dotąd warunkiem przyjazdu na wyspę było odbycie 14-dniowej kwarantanny. Lokalne władze postanowiły, że od lipca wyspa pójdzie tropem krajów, które zdecydowały się znieść obowiązek kwarantanny, w zamian za konieczność wykonania testu na koronawirusa.

d1928ky

– W lipcu koniecznym warunkiem wjazdu do Autonomicznego Regionu Madery będzie przedstawienie testu PCR wykluczającego obecność koronawirusa – mówił Miquel Albuquerque w rozmowie z portugalską agencją prasową "Lusa". – Test może być wykonany najpóźniej 72 godziny przed planowaną podróżą lub na miejscu, już po przyjeździe – tłumaczył.

Osoby, u których test wykaże wynik negatywny będą mogły wjechać na wyspę, ale będą musiały pozostawać w telefonicznym kontakcie ze służbami. Test na koronawirusa turyści będą zobowiązani wykonać we własnym zakresie. Jego koszt wyniesie ok. 150 euro, czyli ok. 680 zł.

Źródło: "Tourismo de Portugal", "Lusa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Lizbona. Jest jak zakochana kobieta

d1928ky

Podziel się opinią

Share
d1928ky
d1928ky