Trwa ładowanie...
dzhm75o

Wakacje 2020. Rozpoczął się remont drogi do Morskiego Oka

29 czerwca rozpoczął się remont drogi na odcinku Włosienica - Morskie Oko. Jednak trasa nie będzie zamknięta przez cały okres wykonywania prac. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 10 lipca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedna z najpopularniejszych tras do Morskiego Oka
Jedna z najpopularniejszych tras do Morskiego Oka (Getty Images)
dzhm75o

Remont drogi na odcinku Włosienica – Morskie Oko rozpoczął się w poniedziałek, 29 czerwca. W pierwszym tygodniu prac mają zostać uzupełnione ubytki i wyrównana nawierzchnia 2-kilometrowej trasy. Następnie zostanie położony nowy asfalt.

Morskie Oko – droga będzie dostępna dla turystów?

Turyści obawiają się, że nie będą mogli dostać się do Morskiego Oka. Jednak w pierwszej fazie prac droga ma być dla nich dostępna, choć z utrudnieniami. Według informacji przekazanych przez przedstawicieli Tatrzańskiego Parku Narodowego, urlopowicze nie będą mogli skorzystać z trasy od 6 do 9 lipca. W tym czasie będzie kładziony nowy asfalt.

dzhm75o

"Ponieważ prace będą prowadzone na całej szerokości drogi, ruch turystyczny na odcinku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka, ze względów bezpieczeństwa, na wniosek wykonawcy, zostanie wstrzymany. Prace będę prowadzone przez trzy kolejne dni. W czasie drugiej fazy remontu transport konny nie będzie dostępny, wyłączony będzie także całkowicie ruch pojazdów nienależących do wykonawcy remontu" – podaje Tatrzański Park Narodowy.

Morskie Oko – remont trasy w szczycie sezonu

Remont drogi może pokrzyżować plany części turystów, którzy będą chcieli z niej skorzystać. Jednak pierwotnie miał się on odbyć wcześniej, na początku czerwca, kiedy jest mniej urlopowiczów. Termin został przesunięty ze względu na pandemię koronawirusa.

dzhm75o

"Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia nastąpią już w okresie wakacji, ale nie możemy prac odkładać na później. W górach wiele zależy od pogody i mogłoby się okazać, że jesienią plany remontowe pokrzyżowałaby z kolei niesprzyjająca aura" - przekazał Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Morskie Oko - jak do niego dotrzeć?

Podczas remontu drogi Włosienica – Morskie Oko nie będzie możliwe dojście do Morskiego Oka szlakiem czerwonym. "Prosimy także, aby nie planować w tym terminie wycieczki na Rysy od strony słowackiej na polską" – informuje TPN. Do Morskiego Oka w czasie remontu turyści mogą dotrzeć od Wodogrzmotów Mickiewicza szlakiem zielonym.

dzhm75o

Na temat utrudnień na szlakach turystycznych można dowiedzieć się z komunikatu na stronie tpn.pl, mailowo infotur@tpn.pl, telefonicznie 18 20 23 300, osobiście w Punkcie Informacji Turystycznej przy rondzie Jana Pawła II w Zakopanem, a także z mediów społecznościowych (profile TPN).

Źródło: TPN, WP

Wyjazd w góry po nowemu. Za parking zapłacisz w aplikacji

dzhm75o

Podziel się opinią

Share
dzhm75o
dzhm75o