Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Słowenia otworzyła granice dla turystów z Polski

Na tę informację czekało wiele osób. Ci, którzy chcą spędzić urlop na Słowenii mogą już się pakować. Polska trafiła na listę bezpiecznych krajów, z których turyści mogą pojechać tam na urlop. Wielu ułatwi to także dojazd na wakacje do Chorwacji.

Rzeka Drawa w mieście Pruj na SłoweniiRzeka Drawa w mieście Pruj na SłoweniiŹródło: 123RF, Marcin Jucha
d33o96n
d33o96n

Słoweńskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Polska została wpisana na listę krajów bezpiecznych epidemiologicznie. Polacy mogą więc swobodnie przekraczać granicę Słowenii bez żadnych obostrzeń.

Słowenia - granice otwarte dla Polaków

Dotychczas, sytuacja wyglądała tak, że wjazd do Słowenii dla Polaków był możliwy tylko w przypadku, gdy zamierzali przejechać przez ten kraj. Mogli wjechać na maksymalnie 12 godzin. W innym przypadku Polacy podlegali 14-dniowej kwarantannie. Wielu Polaków korzystało z tej "furtki", bo popularna trasa na Chorwację prowadzi właśnie przez Słowenię. Jednak teraz, gdy swobodny wjazd do kraju jest możliwy, to można wybrać się tam na urlop lub zaplanować dłuższy przystanek.

Dojazd z Polski do Słowenii zajmuje przynajmniej 8 godzin, w zależnści od tego skąd startujemy i dokąd konkretnie jedziemy.

d33o96n

Ministerstwo Zdrowia Słowenii opublikowało listę krajów "zielonych", czyli bezpiecznych epidemiologicznie. Wobec osób z tych państw nie stosuje się żadnych obostrzeń na granicy. Obecnie na liście jest 36 państw, w tym m.in. Francja, Estonia, Szwajcaria, Czechy czy Kanada.

Lista jest aktualizowana co tydzień, więc warto śledzić sytuację na bieżąco na stronie internetowej ministerstwa.

Koronawirus na Słowenii

Słowenia jako pierwszy kraj w Europie ogłosiła koniec epidemii SARS-CoV-2 już w maju. Dotychczas na Słowenii wykryto "tylko" 1977 przypadków zarażenia koronawirusem. Zmarło 114 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Słowenia ogłosiła koniec epidemii w kraju. Są pierwsi w Europie. Polka zdradza kulisy

d33o96n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33o96n