Trwa ładowanie...
d34rbaf

Wakacje 2020. Tłumy turystów na plaży w brytyjskim miasteczku Weymouth

Nie tylko nad Bałtykiem można zobaczyć tysiące turystów spragnionych wypoczynku w czasie sezonu letniego. Równie tłoczno jest m.in. na popularnych plażach na południu Wielkiej Brytanii. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z miasteczka Weymouth, aby przekonać się, jak bardzo Brytyjczyków ciągnie nad wybrzeże.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Weymouth, Wielka Brytania, 9 sierpnia 2020
Weymouth, Wielka Brytania, 9 sierpnia 2020 (Getty Images)
d34rbaf

Położone nad ujściem rzeki Wey do kanału La Manche miasteczko Weymouth od lat cieszy się popularnością w Wielkiej Brytanii, ale zaistniało w świadomości turystów z różnych części kraju dzięki olimpiadzie w Londynie w 2012 r. Odbywały się tam wszystkie zawody żeglarskie.

Turystów przyciągają do kurortu nie tylko gregoriańska architektura czy atrakcyjne – jak na Wielką Brytanię – plaże, ale także dobra baza hotelowa, mnóstwo pubów, kafejek, sielska atmosfera czy imponujący widok z zatoki Weymouth na Wybrzeże Jurajskie. Ponadto Weymouth jest ważnym węzłem kolejowym, posiadającym bezpośrednie i częste połączenia z Londynem. Nic dziwnego, że wiele osób korzysta z możliwości komfortowego dotarcia pociągiem nad wybrzeże.

Weymouth, Wielka Brytania, 9 sierpnia 2020 Getty Images
Weymouth, Wielka Brytania, 9 sierpnia 2020 (Getty Images)

Weymouth - tłumy turystów na plaży

d34rbaf

W Weymouth w sezonie letnim jest sporo urlopowiczów, jednak takich tłumów w sierpniu mieszkańcy liczącego ponad 50 tys. kurortu już dawno nie wiedzieli. Na zdjęciach, które wykonano 9 sierpnia, widać, że w czasie tegorocznych wakacji Weymouth przeżywa turystyczne oblężenie. Fotografie przywodzą na myśl obrazki z plaży z Władysławowa, która w tym sezonie (zresztą podobnie jak w latach poprzednich) jest bardzo chętnie odwiedzana przez wczasowiczów – zwłaszcza w weekendy.

Weymouth, Wielka Brytania, 9 sierpnia 2020 Getty Images
Weymouth, Wielka Brytania, 9 sierpnia 2020 (Getty Images)

Powodów, dla których Weymouth stał się jednym z wakacyjnych hitów lata 2020 w Wielkiej Brytanii, jest kilka. Pierwszy to sprzyjająca pogoda w tej części Europy w ostatnich tygodniach. Kiedy temperatura np. w Londynie wynosiła ok. 30 st. C., wielu mieszkańców liczącej 9 mln mieszkańców stolicy wsiadało w pociąg, samochód lub autobus i ruszało nad morze. Oczywiście sporą część turystów stanowiły osoby mieszkające w pobliżu Weymouth.

Weymouth, Wielka Brytania, 9 sierpnia 2020 Getty Images
Weymouth, Wielka Brytania, 9 sierpnia 2020 (Getty Images)

Na popularność miasteczka w hrabstwie Dorset wpłynęło też to, że jego plaża już kilkukrotnie zdobywała nagrodę jako najpiękniejsza w Wielkiej Brytanii. Co więcej - ciągnące się przez 5 km nabrzeże trafiło na 9. miejsce w Europie w rankingu zorganizowanym przez portal podróżniczy TripAdvisor. Plaża została doceniona za zachowanie tradycyjnych nadmorskich atrakcji, takich jak przedstawienia teatralne, muzyka na żywo oraz darmowe letnie pokazy sztucznych ogni.

Weymouth, Wielka Brytania Getty Images
Weymouth, Wielka Brytania (Getty Images)

Wysyp urlopowiczów m.in. w St Ives

d34rbaf

Nie tylko w Weymouth, ale też m.in. St Ives, miasteczku ulokowanym na północnym brzegu Półwyspu Kornwalijskiego, w odległości ok. 15 km od najbardziej wysuniętego na południowy zachód miejsca Wielkiej Brytanii – Land’s End, znajdują się tłumy turystów.

St Ives, Wielka Brytania, 9 sierpnia 2020 Getty Images
St Ives, Wielka Brytania, 9 sierpnia 2020 (Getty Images)

Mimo że Wielka Brytania jest jednym z najbardziej dotkniętych przez epidemię koronawirusa państw na świecie, wielu wczasowiczów nie zakłada maseczek i nie przestrzega zasad dystansu społecznego. W Zjednoczonym Królestwie potwierdzono dotychczas ok. 320 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 40 tys. pacjentów zmarło.

Władysławowo. Setki turystów na plaży. Gubią dzieci i nie boją się koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34rbaf

Podziel się opinią

Share
d34rbaf
d34rbaf