Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Tunezja. Kiedy otwarcie granic?

Tunezja otwiera granice 27 czerwca dla turystów w całego świata. Przy wjeździe do kraju przyjezdnych nie będą obowiązywać żadne restrykcje. Władze Tunezji mają nadzieję na uratowanie branży turystycznej, choć wiedzą, że to nie będzie łatwe.
Share
Plaże w Tunezji są piaszczyste
Plaże w Tunezji są piaszczysteŹródło: Getty Images, Evgenij Selivanov , EyeEm
d28yaaw

Turyści, którzy kochają plażowanie, zabytki i pewną pogodę będą zachwyceni Władze Tunezji zdecydowały się na otwarcie granic 27 czerwca. Przyjmowani będą goście ze wszystkich krajów świata, bez ograniczeń i restrykcji.

Tunezja otwiera granice

Wcześniej, bo od 14 czerwca, zostaną otwarte hotele, restauracje i kluby nocne. Mają w nich obowiązywać zasady reżimu sanitarnego, takie jak: konieczność zachowania dystansu czy limit liczby osób, które można przyjąć jednocześnie (w hotelach to 50 proc. obłożenia). W restauracjach hotelowych nie będzie bufetu szwedzkiego. Nie oznacza to jednak rezygnacji z all inclusive.

Jeśli turyści z Polski będą mogli swobodnie podróżować, to na pewno wielu zdecyduje się na urlop w Tunezji, bo to kierunek, który zawsze był popularny wśród Polaków.

d28yaaw

Obecnie tydzień w Tunezji (z dwoma posiłkami) można zarezerwować za 1699 zł, a all inclusive za 1789 zł.

Turystyka w Tunezji

Według rządowych danych ze stycznia 2020 r. wpływy z turystyki składały się przed pandemią na 8 proc. PKB Tunezji. Jak podaje Reuters, rząd prognozuje, że gospodarka kraju skurczy się w tym roku nawet o 4,3 proc., co jest największym spadkiem PKB od uzyskania niepodległości przez Tunezję w 1956 r.

"Ważny sektor turystyczny może stracić w tym roku nawet 1,4 mld dolarów i część z 400 tys. miejsc pracy z powodu pandemii" - podaje Reuters.

d28yaaw

Koronawirus w Tunezji

W Tunezji odnotowano 1086 przypadków zakażenia SARS-CoV-2 i 48 zgonów. 965 osób udało się wyleczyć.

Źródło: PAP/WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jak chronić się przed koronawirusem?

d28yaaw

Podziel się opinią

Share
d28yaaw
d28yaaw