Trwa ładowanie...
d4ffrcd

Wakacje 2020. Urlop na Lubelszczyźnie

Region Lubelski jest prawdziwą gratką dla turystów. Zachwyca pięknem krajobrazu na Roztoczu, historycznymi budowlami w Kazimierzu Dolnym i Janowcu czy wreszcie unikalnymi Magicznymi Ogrodami. Kwiatową bramę, która wita gości w Ogrodzie w Trzciankach można nazwać Bramą Lubelszczyzny, bo od niej można rozpocząć zwiedzanie południowo – wschodnich części Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamek w Janowcu
Zamek w Janowcu (GOK Janowiec)
d4ffrcd

Kazimierz

Kazimierz to prawdziwa perła na mapie Polski, miejsce do którego zmierzają turyści z całego kraju – najbardziej znanym jego punktem jest urokliwy rynek z renesansowymi kamieniczkami. Ale innych, równie pięknych miejsc tam nie brakuje.

d4ffrcd

Większość dotyczy historycznej architektury, ale należą do nich także wspaniałe kilkusetletnie wąwozy, z najsłynniejszym Korzeniowym Dołem. Wzdłuż kamieniołomu można przespacerować się do Mięćmierza, starej osady flisackiej, dziś urokliwej wsi letniskowej, położonej nad samą Wisłą, 3 km od centrum Kazimierza. Idąc tam lasem miejskim mija się po drodze ruiny wciąż malowniczej i pobudzającej wyobraźnię willi Szukalskiego z początku XX w. Potem dochodzi się na wzgórze zwane od nazwiska jego byłego właściciela Albrychta – Albrechtówką, gdzie znajduje się punkt widokowy na przełom Wisły. Po jej drugiej stronie leży Janowiec.

Kazimierz KOKPiT, Aleksandra Ścibor
Kazimierz

Janowiec

Jeśli na miejsce przeprawiamy się promem, to powita nas ogromny Zamek Firlejów na skarpie i malutkie domki z białego kamienia przytulone do jego zbocza.

d4ffrcd

Są tam restauracje z wykwintną regionalną kuchnią i rodzinne knajpki oferujące domowe jedzenie.

Janowiec Arkadiusz Tarłowski
Janowiec

Czas można spędzić na spacerach po nadwiślańskich plażach czy przy ognisku. Na miejscu warto skosztować miejscowego wina z winnic czy świeżo wypiekanego chleba.

Magiczne Ogrody w Trzciance

Magiczne Ogrody to położony na 14 ha ogród, w którym rośnie blisko milion roślin. Są wśród nich oczywiście kwiaty, które zakwitają zgodnie z cyklami natury. Tulipany, róże i piwonie zachwycają wszystkich. To fantastyczne skupisko flory, naturalnie podnosi naszą odporność, której tak nam dzisiaj potrzeba.

Magiczne Ogrody Materiały prasowe
Magiczne Ogrody

Prawdziwą niespodzianką jest oryginalny świat baśni ukryty między roślinami. Spotkanie z jego bohaterami powoduje, że nie tylko dzieci wracają do Magicznych Ogrodów nawet kilka razy rocznie. Nie tylko dzieci, bo prawdziwym fenomenem tego miejsca są wizyty trzy a nawet czteropokoleniowych rodzin. Łatwo sobie wyobrazić jak cenne może być takie spotkanie dziadków i wnuczków, podczas wielogodzinnego zwiedzania tego pięknego miejsca. Rekordziści chwalą się, że spędzali tam po 9 godzin i było im mało.

d4ffrcd

Źródło: materiały prasowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Magiczne Ogrody. Baśniowe miejsce dla całej rodziny

d4ffrcd

Podziel się opinią

Share

d4ffrcd

d4ffrcd