Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Urlop na Lubelszczyźnie

Region Lubelski jest prawdziwą gratką dla turystów. Zachwyca pięknem krajobrazu na Roztoczu, historycznymi budowlami w Kazimierzu Dolnym i Janowcu czy wreszcie unikalnymi Magicznymi Ogrodami. Kwiatową bramę, która wita gości w Ogrodzie w Trzciankach można nazwać Bramą Lubelszczyzny, bo od niej można rozpocząć zwiedzanie południowo – wschodnich części Polski.

Zamek w JanowcuZamek w JanowcuŹródło: GOK Janowiec
d23f59q
d23f59q

Kazimierz

Kazimierz to prawdziwa perła na mapie Polski, miejsce do którego zmierzają turyści z całego kraju – najbardziej znanym jego punktem jest urokliwy rynek z renesansowymi kamieniczkami. Ale innych, równie pięknych miejsc tam nie brakuje.

Większość dotyczy historycznej architektury, ale należą do nich także wspaniałe kilkusetletnie wąwozy, z najsłynniejszym Korzeniowym Dołem. Wzdłuż kamieniołomu można przespacerować się do Mięćmierza, starej osady flisackiej, dziś urokliwej wsi letniskowej, położonej nad samą Wisłą, 3 km od centrum Kazimierza. Idąc tam lasem miejskim mija się po drodze ruiny wciąż malowniczej i pobudzającej wyobraźnię willi Szukalskiego z początku XX w. Potem dochodzi się na wzgórze zwane od nazwiska jego byłego właściciela Albrychta – Albrechtówką, gdzie znajduje się punkt widokowy na przełom Wisły. Po jej drugiej stronie leży Janowiec.

Kazimierz KOKPiT, Aleksandra Ścibor
KazimierzŹródło: KOKPiT, Aleksandra Ścibor

Janowiec

Jeśli na miejsce przeprawiamy się promem, to powita nas ogromny Zamek Firlejów na skarpie i malutkie domki z białego kamienia przytulone do jego zbocza.

d23f59q

Są tam restauracje z wykwintną regionalną kuchnią i rodzinne knajpki oferujące domowe jedzenie.

Janowiec Arkadiusz Tarłowski
JanowiecŹródło: Arkadiusz Tarłowski

Czas można spędzić na spacerach po nadwiślańskich plażach czy przy ognisku. Na miejscu warto skosztować miejscowego wina z winnic czy świeżo wypiekanego chleba.

Magiczne Ogrody w Trzciance

Magiczne Ogrody to położony na 14 ha ogród, w którym rośnie blisko milion roślin. Są wśród nich oczywiście kwiaty, które zakwitają zgodnie z cyklami natury. Tulipany, róże i piwonie zachwycają wszystkich. To fantastyczne skupisko flory, naturalnie podnosi naszą odporność, której tak nam dzisiaj potrzeba.

Magiczne Ogrody Materiały prasowe
Magiczne OgrodyŹródło: Materiały prasowe

Prawdziwą niespodzianką jest oryginalny świat baśni ukryty między roślinami. Spotkanie z jego bohaterami powoduje, że nie tylko dzieci wracają do Magicznych Ogrodów nawet kilka razy rocznie. Nie tylko dzieci, bo prawdziwym fenomenem tego miejsca są wizyty trzy a nawet czteropokoleniowych rodzin. Łatwo sobie wyobrazić jak cenne może być takie spotkanie dziadków i wnuczków, podczas wielogodzinnego zwiedzania tego pięknego miejsca. Rekordziści chwalą się, że spędzali tam po 9 godzin i było im mało.

d23f59q

Źródło: materiały prasowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Magiczne Ogrody. Baśniowe miejsce dla całej rodziny

d23f59q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23f59q