Trwa ładowanie...
d3gctru

Wakacje 2020. Wietnam. Przez koronawirusa ewakuowano 80 tys. ludzi w jednym z miast

W Danang, liczącej ponad milion mieszkańców metropolii w Wietnamie, odnotowano w niedzielę, 26 lipca, 3 przypadki zarażeń koronawirusem. W obawie o dalsze rozprzestrzenianie się zarazy, lokalne władze zdecydowały o ewakuacji ogromnej liczby osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Danang, Wietnam
Danang, Wietnam (Getty Images)
d3gctru

Danang jest jednym z największych i najpopularniejszych miast w Wietnamie. Położony jest w środkowej części kraju, nad Morzem Południowochińskim. Przyciąga rzesze turystów pięknymi plażami i ciekawymi atrakcjami. Jednak w ostatnich miesiącach przeżywa kryzys spowodowany pandemią koronawirusa.

Jednak Wietnam – w przeciwieństwie do wielu innych krajów – nie chce za wszelką cenę sprowadzać urlopowiczów, mimo że to właśnie dzięki nim w dużym stopniu jest zasilany budżet państwa. Wietnamczycy mówią wprost, że największym priorytetem jest dla nich zwalczenie wirusa. Dlatego gdy pod koniec lipca odnotowano 3 przypadki osób zarażonych koronawirusem, postanowiono ewakuować sporą część miasta – łącznie ok. 80 tys. osób. Ma to pomóc ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się COVID-19.

Danang, Wietnam Getty Images
Danang, Wietnam (Getty Images)

Koronawirus w Wietnamie – ewakuacja na ogromną skalę

d3gctru

Jak przekazuje agencja "Reuters", krajowe linie lotnicze transferują aktualnie dziesiątki tysięcy osób do 11 wietnamskich miast. W związku z obsługą nawet 100 lotów dziennie, szacuje się, że ewakuacja potrwa najpóźniej do końca miesiąca. Władze wprowadziły także ponownie ograniczenia w postaci dystansu społecznego.

Wietnam bardzo skutecznie obronił się przed koronawirusem. Dzięki restrykcyjnej polityce od początku wybuchu epidemii potwierdzono w tym państwie zaledwie 420 przypadków zarażenia. Żaden pacjent nie zmarł. Warto dodać, że Wietnam jest 15. państwem świata pod kątem liczby ludności (90 mln mieszkańców).

Źródło: Reuters

d3gctru

Unikaj takich gofrów. Zatrucie gwarantowane

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gctru

Podziel się opinią

Share
d3gctru
d3gctru