Trwa ładowanie...
d4kyyez

Wakacje w Polsce. Problem śmieci w lasach wraca jak bumerang

Nadleśnictwo Kolbudy opublikowało na Facebooku zdjęcie, na którym widać, jak dużo śmieci zostawili po sobie spacerowicze w miniony weekend. Włos jeży się na głowie. - Śmiecenie nasila się w okresie wakacyjnym. Na sprzątanie wydaliśmy w zeszłym roku 250 tys. zł - mówi Marcin Poniecki z Nadleśnictwa Kolbudy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmieci pozostawione po weekendzie przy jednym ze szlaków
Śmieci pozostawione po weekendzie przy jednym ze szlaków (Nadleśnictwo Kolbudy, Krystian Banach)
d4kyyez

Śmieci pozostawione przez turystów w lesie to ogromny problem w pomorskich lasach. Pracownicy Straży Leśnej nieustannie muszą się z tym zmagać. Ludzie niestety nie zabierają ze sobą swoich śmieci, a w najgorszym wypadku podrzucają worki pełne odpadków przywiezione z domu.

"Poweekendowy standard w Otominie. Przyjechali, pojedli, popili, naśmiecili i pojechali..." - czytamy pod postem opublikowanym na Facebooku przez Nadleśnictwo Kolbudy, którego teren obejmuje 20 tys. ha.

Ogromny problem w lasach

Na zdjęciu widać duże worki ze śmieciami, ale też pełno małych odpadków, butelek i siatek. Niestety nie wszyscy pamiętają, że las powinno się zostawiać w takim stanie, w jakim chciałoby się go zastać. "Wstyd", "mają śmietnisko w głowach zamiast mózgów", "ręce opadają" - komentują internauci, którzy są w szoku.

Z posta dowiadujemy się także, że na miejscu celowo nie ma koszy na śmieci. "Gdy były, to ludzie dorzucali swoje śmieci z całego tygodnia i syf był jeszcze większy. Społeczeństwo musi się nauczyć zabierać śmieci ze sobą. Co ciekawe rzut beretem od tego miejsca znajduje się wysypisko śmieci".

d4kyyez

Śmieci w lesie

W rozmowie z WP Marcin Poniecki z Nadleśnictwa Kolbudy przyznaje, że to ogromny problem, który ciągle powraca. - Od lat jest to nieustanny problem, szczególnie w kompleksach leśnych blisko miasta - mówi. - Śmiecenie nasila się w okresie wakacyjnym. Na sprzątanie wydaliśmy w zeszłym roku 250 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

W lasach pojawiły się grzyby. "To jeszcze nie jest wysyp"

d4kyyez

Podziel się opinią

Share

d4kyyez

d4kyyez