Trwa ładowanie...

Wakacyjna miłość. Co czwarty Polak deklaruje, że zakochał się na zabój

Wakacje sprzyjają romansom i zauroczeniom. To wiedzą wszyscy. Okazuje się, że co czwarta taka płomienna znajomość kończy się poważnym związkiem. A zakochani dla miłości potrafią nawet zaakceptować dzielącą ich odległość.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wakacyjna miłość. Co czwarty Polak deklaruje, że zakochał się na zabójŹródło: Shutterstock.com
d2l5w4n
d2l5w4n

Czy Polacy mają romantyczną naturę? Z badania ankietowanego można wysnuć właśnie takie wnioski. Z jednej strony niemal połowa ankietowanych przyznała się do wakacyjnego romansu, ale co czwarta osoba postanowiła, żeby ta relacja przerodziła się w coś poważnego i wzięła ślub (24 proc. respondentów). I sporo naszych rodaków snuje marzenia, aby móc poznać miłość swojego życia w podróży (36 proc.).

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Jednak podejście do relacji międzyludzkich różni się, jeśli chodzi o płeć. Mężczyźni zdecydowanie częściej doznają wakacyjnego zauroczenia (30 proc.), natomiast kobiety snują fantazje na temat romansu, ale niestety pozostaje to w sferze ich marzeń (43 proc.).

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Coraz częściej Polacy decydują się na związki na odległość, wierząc, że rozłąka tylko wzmacnia uczucia (aż 25 proc. badanych). Inni uznają związek za możliwy tylko wówczas (16 proc.), gdy dystans nie przekracza 250 km. Kolejne 16 proc. respondentów myśli jednak, że zakochane osoby nie powinny być zmuszone pokonywać trasy dłuższej niż 100 km, czyli mniej więcej tyle, ile oddalone od siebie są Kraków i Katowice. 15 proc. stwierdziło, że związki na odległość się nie sprawdzą, najwięcej pesymistów w tej kwestii mieszka ma Warmii i Mazurach (21 proc.).

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Aby podtrzymać związek na odległość Polacy odwiedzają (56 proc.) drugą połówkę co tydzień. 18 proc. widzi się zaś przynajmniej raz w miesiącu. Na miejsce spotkania zdecydowana większość zapytanych najchętniej wybiera swoje miasto (86 proc.) lub miasto partnera albo partnerki (53 proc.), jednak co piąty (18 proc.) z ankietowanych Polaków korzysta z okazji, żeby razem ze swoją drugą połówką odwiedzić nowe miejsca.

d2l5w4n

Źródło: Kayak.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wakacyjna miłość

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2l5w4n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l5w4n