Trwa ładowanie...

"Weekend za pół ceny". Kolejna edycja już w marcu

Czwarta, ogólnokrajowa akcja "Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny" odbędzie się w dniach 9-11 marca. W jej ramach będzie można skorzystać z wybranych ofert turystycznych o 50 proc. taniej niż zwykle.

"Weekend za pół ceny". Kolejna edycja już w marcuŹródło: Shutterstock.com
d1eive1
d1eive1

Hotele, pensjonaty, muzea i restauracje w całej Polsce przygotują w weekend 9-11 marca specjalne zniżki. Informację potwierdzono na specjalnej konferencji inaugurującej czwartą edycję na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Uczestniczyli w niej m.in. Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki i Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Obniżone ceny przygotowało 661 partnerów. Największa liczba – 100 – zgłosiła się z województwa małopolskiego. Na drugim miejscu uplasowało się woj. dolnośląskie z liczbą 72, a na trzecim pomorskie – 70 podmiotów oferujących usługi turystyczne z 50 proc. zniżką.

PAP
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański

Turyści mogą wybierać spośród atrakcji z zakresu: usług noclegowych, zwiedzania, gastronomii, kultury i sztuki, sportu i rekreacji, agroturystyki oraz uzdrowisk, spa i wielu innych.

d1eive1

O akcji mówi się już od kilku miesięcy. Nic w tym dziwnego – z każdą kolejna edycją cieszy się coraz większą popularnością. Tylko w 2017 r. w obu akcjach (wiosna, jesień) wzięło udział prawie 190 tys. turystów, a ponad tysiąc partnerów zgłosiło swoje oferty. Organizatorzy mają nadzieję, że liczba osób, które skorzystają ze specjalnych promocji w 2018 r., będzie jeszcze większa.

"Weekend za pół ceny" to świetna szansa dla całej branży turystycznej, aby zwłaszcza w okresie niskiego sezonu wypromować swoją ofertę poprzez przygotowanie jak największej liczby pakietów promocyjnych. A dla mieszkańców miast i turystów to oczywiście okazja, by sporo zaoszczędzić i skorzystać z ciekawych atrakcji.

– Wydarzenie generuje pozytywne skutki zarówno dla turystów, którzy mają szansę zaplanować wypoczynek w korzystnej cenie, jak i dla branży, która może liczyć nie tylko na wpływy finansowe, ale także na możliwość dodatkowej promocji w tzw. sezonie niskim. Podczas ostatniej, jesiennej edycji turyści zaoszczędzili 8 milionów złotych, a drugie tyle otrzymała branża – zaznacza Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Dariusz Rogowski.

polskazobaczwiecej.pl
Źródło: polskazobaczwiecej.pl

Lista miejsc, z których będzie można skorzystać w marcu, znajduje się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl. Mapka robi wrażenie! Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zobacz też: Weekend za pół ceny. Realna obniżka czy chwyt marketingowy?

d1eive1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eive1