Trwa ładowanie...

Wielka Brytania. Nowe państwa na zielonej liście podróżnej

Brytyjski rząd ogłosił zmiany na zielonej i czerwonej liście podróżnej. Na tę pierwszą trafiło aż 7 państw. Zmiany wejdą w życie jeszcze w sierpniu. Co z Polską?

Londyn (zdjęcie ilustracyjne)Londyn (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Adobe Stock, fot: Figurniy Sergey
d2ezzc1
d2ezzc1

Zmiany na brytyjskiej zielonej liście zawsze elektryzują Polaków. W napięciu czekają na decyzję rządu, kiedy nasz kraj na nią trafi.

Wielka Brytania - zmiany na zielonej liście

Na brytyjskiej zielonej liście znajdują się kraje, do których można jeździć bez kwarantanny po powrocie, niezależnie od szczepień. Jednak wszyscy muszą wykonać testy na obecność koronawirusa - jeden przed powrotem do Wielkiej Brytanii i jeden po powrocie.

26 sierpnia ogłoszono, że na zieloną listę dodane zostały: Kanada, Dania, Finlandia, Litwa, Szwajcaria, Liechtenstein oraz portugalski archipelag Azorów.

Wielka Brytania - zmiany na czerwonej liście

Na czerwoną listę przesunięte zostały dwa kraje - Czarnogóra i Tajlandia.

Powrót z państw na tej liście wiążę się z bezwzględnym obowiązkiem płatnej 10-cio dniowej kwarantanny w wyznaczonym hotelu, nawet jeśli ktoś jest w pełni zaszczepiony. Trzeba także wykonać trzy testy. Koszt kwarantanny to 2285 funtów.

d2ezzc1

Co z Polską?

Polska wciąż znajduje się na żółtej liście, na której są kraje z których można wjechać bez kwarantanny po powrocie, jeśli jest się w pełni zaszczepionym. Ponadto muszą wykonać dwa testy. Osoby niezaszczepione w przypadku wyjazdu do krajów z żółtej listy muszą odbyć 10-dniową kwarantannę w domu i wykonać trzy testy - jeden przed powrotem i dwa po (lub trzy, jeśli chcą skrócić kwarantannę).

Zmiany dotyczące nowych krajów na poszczególnych listach zaczną obowiązywać w poniedziałek, 30 sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Jak zbudowano Stonehenge? Jedna z największych zagadek z przeszłości

d2ezzc1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ezzc1