Trwa ładowanie...

Wielka Brytania. Zmiana zasad wjazdu dla Polaków. Doczekaliśmy się

Świetne wiadomości dla Polaków. Wielka Brytania w końcu luzuje zasady wjazdu dla obywateli państw z żółtej listy. Do tej pory konieczne były nie tylko testy przed wyjazdem i w trakcie pobytu, ale także kwarantanna. Co się zmieni?

Wielka Brytania zmienia zasady wjazduWielka Brytania zmienia zasady wjazduŹródło: Getty Images
d316ca2
d316ca2

Od 17 maja w Wielkiej Brytanii funkcjonuje system "świateł drogowych" wprowadzający różne zasady wjazdu do tego kraju w zależności od kraju, z którego osoba przybywa. Są trzy grupy państw: zielone, żółte i czerwone. Polska, jak i większość krajów europejskich, znajduje się na żółtej liście.

Wielka Brytania - zasady wjazdu z Polski do 19 lipca (godz. 3:59)

Przed przyjazdem należy wypełnić formularz lokacyjny, wykonać test w kierunku COVID-19 (PCR lub antygenowy), a także wykupić testy na 2. i 8. dzień pobytu w Anglii. Po przyjeździe z kolei należy poddać się 10-dniowej kwarantannie, a także wykonać wykupione wcześniej testy na 2. i 8. dzień pobytu w Anglii. Dzieci poniżej 4. roku życia są zwolnione z testów w trakcie pobytu.

Przejście pełnego cyklu szczepień czy choroby nie uprawniają do zwolnienia z testów czy kwarantanny.

d316ca2

Dodatkowo obecna rekomendacja dla Brytyjczyków brzmi: nie podróżuj do krajów z listy żółtej.

Wielka Brytania - nowe zasady wjazdu od 19 lipca (godz. 4:00)

Od 19 lipca w końcu zasady się zmienią. Rząd nie będzie już odradzał podróżowania do krajów z żółtej listy. Dodatkowo osoby, które zostały w pełni zaszczepione, nie będą musiały przechodzić kwarantanny po przybyciu do Anglii ani robić testu na COVID-19 w 8. dniu pobytu.

Pozostaje więc obowiązek wypełnienia formularza lokacyjnego, wykonania testu w kierunku COVID-19 (PCR lub antygenowy) przed wyjazdem, a także testu na drugi dzień pobytu w Wielkiej Brytanii.

d316ca2

Kwarantannie nie będą podlegać też osoby do 18 roku życia. Maluchy do lat 4 zwolnione są z testów. Dzieci od 5 do 10 lat będą musiały wykonać jedynie test przed wyjazdem. Nastolatkowie od 11 do 18 roku życia jak zaszczepieni dorośli - test przed wyjazdem i test w 2. dniu pobytu.

Źródło: gov.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wakacje za granicą tańsze niż w Polsce. "Państwo nie powinno ingerować w poziom cen"

d316ca2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d316ca2