Trwa ładowanie...

Wiemy, gdzie Polacy najchętniej wypoczywali w minione wakacje. Zakopane bezkonkurencyjne

Aż 7,5 mln użytkowników szukało noclegów w Polsce od czerwca do sierpnia za pośrednictwem portalu Nocowanie.pl. Na podstawie preferencji tych osób, powstał raport, z którego można się dowiedzieć, gdzie Polacy poszukiwali noclegu w letnich miesiącach.

Wiemy, gdzie Polacy najchętniej wypoczywali w minione wakacje. Zakopane bezkonkurencyjneŹródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d20ols8
d20ols8

Najchętniej wybieranym na wakacje województwem było pomorskie (33 proc.), następnie zachodniopomorskie (22 proc.) i małopolskie (15 proc.). Zaś najmniej popularne w tym czasie były opolskie (0,17 proc.), łódzkie (0,24 proc.) i lubuskie (0,35 proc.).

nocowanie.pl
Źródło: nocowanie.pl

Top 20 najpopularniejszych miejscowości

I choć to pomorskie było najpopularniejszym województwem, to od czerwca do sierpnia br. najchętniej wybieraną miejscowością było Zakopane (ponad 6 proc. wszystkich zapytań). Wśród najpopularniejszych miejscowości dominowały znane kurorty nadmorskie oraz miejscowości górskie. Rzadziej wybierane były duże aglomeracje miejskie.

Na kolejnych pozycjach zestawienia najpopularniejszych miejscowości znajdziemy: Władysławowo (5,22 pro.c), Łebę (3,5 proc.), Krynicę Morską (3,18 proc.) oraz Karpacz (3,09 proc.). Wśród miejsc, które zadebiutowały w top 20 w 2017 r. są Okuninka nad Jeziorem Białym, Kraków i Szklarska Poręba.

d20ols8

W 2016 r. na czele zestawienia było Władysławowo, dopiero za nim Zakopane. Łeba utrzymała się na trzecim miejscu podium. Dużo wyżej było Mielno, spadek z 5 na 12 pozycję oraz Ustka z 10 na 14 i Karwia z 11 na 18 pozycję. Wzrost odnotowała Szczawnica z 13 na 9 miejsce, Sopot z 14 na 10, Solna z 20 na 13, Polańczyk z 19 na 16. W ubiegłym roku w top 20 pojawiły się jeszcze Rewal, Wrocław i Ustronie Morskie.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Wojciech Gojke

Formy zakwaterowania

Wśród najczęściej wybieranych form zakwaterowania znalazły się kwatery i pokoje (47 proc.), podobnie było również w roku ubiegłym. W tym roku turyści częściej wybierali domki (15 proc.) i apartamenty (13 proc.).

Wśród udogodnień o które pytali turyści najczęściej pojawiała się łazienka (42 proc.), telewizor (27 proc.) i radio (26 proc.).

nocowanie.pl
Źródło: nocowanie.pl

Wypoczynek z rodziną

Turyści najczęściej pytali o pięciodniowe pobyty. Najpopularniejsze były wyjazdy rodzinne, na drugim miejscu znalazły się pary, dopiero później znajomi. Ciekawe jest, że coraz więcej osób podróżuje i spędza wakacje w pojedynkę. Oferty dla singli również cieszyły się zainteresowaniem.

d20ols8

Najczęściej pytano o nocleg dla dwóch osób (70 proc.), następnie dla czterech (9 proc.) i trzech (7 proc.). Single (6 proc.) wyprzedzili podróżujących grupami. Pojawiały się grupy lub rodziny sześcioosobowe (1,9 proc.) i pięcioosobowe (1,7 proc.), ale turyści pytali nawet o noclegi dla 15 osób.

Zobacz niezwykłą interwencję ratowników na plaży w Darłówku.

Średnie ceny

Porównując najpopularniejsze wakacyjne destynacje średni koszt noclegu dla 2 osób najkorzystniej kształtował się w górach, a najdroższe okazało się polskie morze. Średni koszt noclegu dla 2 osób nad morzem wyniósł 177,30 zł, na Mazurach 165,86 zł, a w górach 151,77 zł

d20ols8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20ols8

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj