ycipk-11q7qu

Włochy. Lotnisko w Palermo ma wyjątkowego "policjanta"

Ma rok i dwa miesiące i całkiem niezłe dokonania na swoim koncie. Pomógł postawić zarzuty przemytu pieniędzy 26 osobom, a także skonfiskować ponad 160 tys. euro (ok. 690 tys. zł). Goro, bo tak ma na imię, służy na lotnisku Falcone-Borsellino w Palermo we Włoszech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotnisko Falcone-Borsellino w Palermo we Włoszech
Lotnisko Falcone-Borsellino w Palermo we Włoszech (pl.wikpedia.org/bjs)
ycipk-11q7qu

Goro jest owczarkiem niemieckim i ma wyjątkowe zdolności. Świetnie wyczuwa zapach pieniędzy i jest pionierem w walce z przemytem gotówki.

"La Stampa" informuje, że jest on pierwszym psem służącym na lotnisku Falcone-Borsellino jako tak zwany "cash-dog". Choć na terminalu można spotkać trzy inne psy policyjne, które wabią się: Ugo, Zaros, Alex, to one mają inną specjalność. Są przeszkolone w szukaniu narkotyków.

ycipk-11q7qu

Komendant posterunku Gwardii Finansowej na lotnisku kapitan Graziano Rubino tłumaczył w mediach, że "pieniądze mają całkowicie inny zapach, znacznie mniej wyrazisty, podczas gdy łatwiej psom wyczuć substancje odurzające, kwasy". Talent Goro jest więc nadzwyczajny, bo banknoty schowane w bagażach i w ubraniach znacznie trudniej wykryć.

Ten wyjątkowy pies dzięki swojemu nieomylnemu węchowi może poszczycić się niezłymi sukcesami. Goro pomógł postawić zarzuty przemytu pieniędzy i oszustw 26 osobom, a także skonfiskować ponad 160 tys. euro (ok. 690 tys. zł).

Jednak do najbardziej spektakularnych jego dokonań należy wywąchanie sporej ilości pieniędzy ukrytych w podwójnym dnie walizek u dwóch chińskich przedsiębiorców, którzy byli zadłużeni u włoskiego fiskusa na wielomilionową kwotę.

ycipk-11q7qu

Źródło: La Stampa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Bolonia. Uczona, tłusta i czerwona

ycipk-11q7qu
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-11q7qu

ycipk-11q7qu
ycipk-11q7qu