Trwa ładowanie...

Wokół wieży Eiffla powstaje szklany mur. Ma ochronić turystów

Kuloodporny, gotowy by przetrwać wybuch bomby, mierzący prawie 3 m wysokości – taki będzie mur, który otoczy symbol Paryża. Właśnie ruszyła budowa, która ma potrwać 9 miesięcy.
Share
Wokół wieży Eiffla powstanie mur
Wokół wieży Eiffla powstanie murŹródło: flickr.com, Fot: bewilder2009
d3wva2b

Decyzję o budowie muru podjęła Rada Miejska. Stało się to na chwilę przed ogłoszeniem kandydatury Francji na organizatora letniej olimpiady. Z pomysłem polemizują jednak mieszkańcy. Ich zdaniem mur zaburzy estetykę i uderzy we francuską kulturę.

Tu powstaje szklany mur:

Budowa szklanej, odpornej na kule i ładunki wybuchowe, ściany pochłonie ponad 20 mln euro. Prace nad budową ruszyły na początku tego tygodniu. Ze względu na coraz większą liczbę przypadków aktów terroru w Europie, uznano, że najczęściej odwiedzane miejsce musi mieć odpowiednią ochronę. Prawie 2 lata temu stolica Francji przeżywała śmierć ponad 200 osób z rąk zamachowców.

Jak powiedział agencji AFP Jean-Francois Martins, szef miejskiej sekcji turystycznej, mur wokół wieży, a dokładnie otaczających ją ogrodów, ma być gotowy w 9 miesięcy. To nie jedyne, co postanowiono na temat bezpieczeństwa w mieście - zmianie ulegnie też ruch pieszych, jak i obsługa turystów.

d3wva2b

Podziel się opinią

Share
d3wva2b
d3wva2b