Trwa ładowanie...

Wracają rowery miejskie. M.in. w Warszawie, Poznaniu i Łodzi

Wraz ze zniesieniem kolejnych ograniczeń, od środy największy w Polsce operator systemów rowerów miejskich uruchamia swoją sieć. Nextbike pojawi się m.in. w Częstochowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi i Warszawie.

Share
Wracają rowery miejskie. M.in. w Warszawie, Poznaniu i Łodzi
d2bnp0j

Zgodnie z opublikowanym we wtorek komunikatem spółki, w maju 2020 r. na ponad 1,3 tys. stacjach w ok. 40 miastach w całej Polsce czekać będzie na użytkowników ponad 15 tys. rowerów miejskich.

"Przerwa spowodowana wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania publicznych rowerów miejskich dobiega końca. Rząd przychylił się do apeli i w najnowszym rozporządzeniu epidemicznym zniósł zakaz korzystania z miejskich wypożyczalni rowerowych" – podaje PAP.

O północy z wtorku na środę systemy Nextbike Polska zostały uruchomione w: Ciechanowie, Częstochowie, Kaliszu, Katowicach, Kołobrzegu, Komornikach, Koninie, Koszalinie, Legnicy, Lublinie, Luboniu, woj. łódzkim, Markach, Piasecznie, Poznaniu, Pruszkowie, Siemianowicach Śląskich, Szamotułach, Tarnowie, Warszawie oraz we Wrocławiu.

d2bnp0j

Wracają rowery miejskie

W kolejnych dniach firma zapowiada zaopatrzenie w rowery 7 miast. Są to: Płock, Żyrardów, Tychy, Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Otwock i Kędzierzyn-Koźle. Firma deklaruje w ogłoszonym komunikacie dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów, takich jak: kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale co najmniej dwa razy dziennie. Firma zachęca przy tym do samodzielnego dezynfekowania powierzchni przed i po użytkowaniu sprzętu.

"Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej - a więc także podczas korzystania z rowerów - obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży" – czytamy w komunikacie.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: #dziejesienazywo: Radzimy, jakie akcesoria dobrać do roweru?

d2bnp0j

Podziel się opinią

Share
d2bnp0j
d2bnp0j