Trwa ładowanie...
samolot
MDO

Wstydliwy problem na pokładzie samolotu. Tak sobie z nim poradzisz

Podczas lotów organizm człowieka zachowuje się inaczej niż zazwyczaj. "Wariują" kubki smakowe, a poza tym można doświadczyć uczucia zatkanych uszu. Nie to jest jednak najgorsze.

Share
Pokład samolotu
Pokład samolotu Źródło: Pixabay
d24uqc9

Eksperci donoszą, że podczas lotu częściej pojawia się potrzeba "puszczania bąków". Jednocześnie podkreślają, że to wcale nie jest twoja wina.

"The Sun" przytacza słowa profesora Jacoba Rosenberga z uniwersytetu w Kopenhadze, który zauważa, że wszystkiemu winne jest ciśnienie. Dokonał tego odkrycia podczas lotu do Nowej Zelandii.

d24uqc9

Naukowiec spostrzegł, że podczas lotu rozszerzyła się jego pusta butelka po wodzie. Następnie, po powrocie na ziemię, zgięła się. Wówczas Rosenberg zdał sobie sprawę z tego, że to samo może dotyczyć żołądka.

Ciśnienie spada, a powietrze musi wypełniać większą przestrzeń - podkreślił naukowiec w BBC.

Badacz szacuje, że podczas lotu gazy znajdujące się w żołądku człowieka wzrastają o około 30 procent i po prostu muszą gdzieś się ulotnić. Właśnie stąd biorą się częste wzdęcia w trakcie podróży samolotem.

d24uqc9

Podróże samolotem. Jak pokonać wzdęcia?

"The Sun" podpowiada, że wzdęcia można ograniczyć poprzez jedzenie węglowodanów i ograniczenie spożywania błonnika - zarówno na lotnisku, jak i w samolocie. Jeżeli problemu nie uda się opanować, to... można skorzystać z bielizny, która "filtruje bąki". Panel z węgla aktywnego pochłania wszelkie zapachy wzdęć.

Prasa przypomina, że zdarzały się takie przypadki, że ze względu na "puszczanie bąków" pasażerowie byli wyrzucani z samolotów. Do takiej sytuacji doszło chociażby w 2018 roku, gdy osoba znajdująca się na pokładzie odmówiła zaprzestania emisji nieprzyjemnego zapachu.

Samolot utknął pod wiaduktem. Niecodzienne nagranie z Delhi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d24uqc9

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24uqc9
d24uqc9