Qaqwqwrqw

Wybierasz się na Capri? Uważaj, bo możesz wrócić z mandatem

Od maja 2019 r. na popularnej wyspie Capri obowiązują nowe przepisy. Chodzi o walkę z zanieczyszczeniem środowiska oraz ochronę flory i fauny na wyspie. Warto zapoznać się ze zmianami. Za ich nieznajomość możesz słono zapłacić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze Capri wprowadziły nowe przepisy
Władze Capri wprowadziły nowe przepisy (123RF)
Qaqwqwrqw

Niewielka wyspa Capri to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Duże wrażenie robią znajdujące się na wyspie jaskinie, w tym ta najpopularniejsza – Lazurowa Grota. Nie bez znaczenia są także niezwykłe plaże.

Są one zazwyczaj niewielkie i charakteryzują się trudnym dostępem do wody. Na szczęście nikomu to nie przeszkadza – piękne widoki, a szczególnie otaczające plaże skały wapienne, rekompensują te utrudnienia.

Qaqwqwrqw
123RF
Podziel się

Turyści, którzy w najbliższym czasie zamierzają odwiedzić Capri, powinni zapoznać się z nowymi przepisami. Okazuje się, że władze wyspy postanowiły walczyć z jednorazowymi tworzywami sztucznymi. Chodzi o zmniejszenie zanieczyszczeń oraz ochronę fauny i flory na wyspie. Każda osoba, która zostanie przyłapana z zakazanym przedmiotem, może zostać ukarana grzywną w wysokości do 500 euro, czyli ok. 2150 zł.

Czego konkretnie dotyczy zakaz? Od maja 2019 r. na Capri nie możemy używać przedmiotów z plastiku, które nie podlegają recyklingowi i biodegradacji. Są to m.in. talerze, kubki, słomki, torby i sztućce. To nie pierwsze kroki, jakie władze regionu podjęły w walce o ochronę środowiska. Od kilku lat na wyspie obowiązuje specjalny podatek turystyczny. Część zebranych pieniędzy przeznaczana jest właśnie na ekologię.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: 15 lat Polski w UE. WP jedzie w Europę

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw