Trwa ładowanie...

Wybierasz się na Capri? Uważaj, bo możesz wrócić z mandatem

Od maja 2019 r. na popularnej wyspie Capri obowiązują nowe przepisy. Chodzi o walkę z zanieczyszczeniem środowiska oraz ochronę flory i fauny na wyspie. Warto zapoznać się ze zmianami. Za ich nieznajomość możesz słono zapłacić.
Share
Władze Capri wprowadziły nowe przepisy
Władze Capri wprowadziły nowe przepisy Źródło: 123RF
d2jbwsz

Niewielka wyspa Capri to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Duże wrażenie robią znajdujące się na wyspie jaskinie, w tym ta najpopularniejsza – Lazurowa Grota. Nie bez znaczenia są także niezwykłe plaże.

Są one zazwyczaj niewielkie i charakteryzują się trudnym dostępem do wody. Na szczęście nikomu to nie przeszkadza – piękne widoki, a szczególnie otaczające plaże skały wapienne, rekompensują te utrudnienia.

   123RF
Źródło: 123RF

Turyści, którzy w najbliższym czasie zamierzają odwiedzić Capri, powinni zapoznać się z nowymi przepisami. Okazuje się, że władze wyspy postanowiły walczyć z jednorazowymi tworzywami sztucznymi. Chodzi o zmniejszenie zanieczyszczeń oraz ochronę fauny i flory na wyspie. Każda osoba, która zostanie przyłapana z zakazanym przedmiotem, może zostać ukarana grzywną w wysokości do 500 euro, czyli ok. 2150 zł.

d2jbwsz

Czego konkretnie dotyczy zakaz? Od maja 2019 r. na Capri nie możemy używać przedmiotów z plastiku, które nie podlegają recyklingowi i biodegradacji. Są to m.in. talerze, kubki, słomki, torby i sztućce. To nie pierwsze kroki, jakie władze regionu podjęły w walce o ochronę środowiska. Od kilku lat na wyspie obowiązuje specjalny podatek turystyczny. Część zebranych pieniędzy przeznaczana jest właśnie na ekologię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: 15 lat Polski w UE. WP jedzie w Europę

d2jbwsz

Podziel się opinią

Share
d2jbwsz
d2jbwsz