Trwa ładowanie...

Wyjątkowy, ale mało doceniony region Polski. Powstają nowe obiekty

Jezioro Nyskie to ciekawe miejsce na mapie województwa opolskiego, ale niezbyt doceniane przez turystów. Nad zbiornikiem wodnym ma powstać nowy obiekt. Przyczyni się do zwiększenia rozpoznawalności regionu?

Widok na Jezioro Nyskie z lotu ptaka Widok na Jezioro Nyskie z lotu ptaka Źródło: Adobe Stock, fot: © Jacek Polakiewicz
dekrn8n
dekrn8n

Województwo opolskie, choć najmniejsze w kraju, wcale nie ma mało do zaoferowania. Turyści mogą spędzić czas, zwiedzając urokliwe zamki, miasteczka, spacerując po górzystym terenie czy jadąc nad Jezioro Nyskie. Jego północne brzegi są piaszczyste, tworzą więc naturalne plaże. Z kolei we wschodniej części znajdują się porty jachtowe oraz ośrodki wczasowe z sezonową bazą noclegową. A ta już wkrótce się powiększy.

Nowość nad jeziorem

Turyści mogą w tym miejscu wypoczywać na terenie miejskiego ośrodka Akwa Marina, który aktualnie buduje jeden z najnowocześniejszych kompleksów domków kempingowych w kraju.

- Jeszcze w listopadzie rozpocznie się odbiór pierwszych domków. Potem zajmiemy się urządzaniem wnętrz. Myślę, że pierwszych gości przyjmiemy już na majówkę 2025 - mówi Łukasz Bogdanowski, manager ośrodka, cytowany przez "Nową Trybunę Opolską". Docelowo powstać ma 40 domków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trzeba się spieszyć z rezerwacjami. "Niezmiennie sprawdza się ta sama zasada"

dekrn8n

Jezioro Nyskie

Jezioro, o którym mowa, to tak naprawdę zaporowy zbiornik retencyjny na Nysie Kłodzkiej, zbudowany w 1971 r., i oddany do eksploatacji rok później. Zapora jest betonowo-ziemna, o długości ponad 5 km i wysokości do 14 m. Powierzchnia zbiornika przekracza dwa tys. ha.

Miejsce to jest także obszarem bogatym pod względem przyrodniczym. Na terenie Jeziora Nyskiego i Otmuchowskiego wraz z przyległymi terenami utworzono Otmuchowsko-Nyski Obszar Chronionego Krajobrazu. Na brzegach obu zbiorników zobaczyć można liczne gatunki ptaków. Są to np. mewy czarnogłowe i srebrzyste, rybitwy rzeczne, czaple, czajki oraz biegusy.

Źródło: nto.pl/wikipedia.org

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dekrn8n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dekrn8n

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj