Trwa ładowanie...

Wyjazd na narty z dzieckiem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka?

Urlop z dzieckiem może być wspaniałym doświadczeniem zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Jednak źle zaplanowany może zamienić się w koszmar. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru ośrodka narciarskiego.

Share
Wyjazd na narty z dzieckiem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka?
Źródło: Shutterstock.com
d15cpsk

Wyjazd z dzieckiem rządzi się innymi prawami niż typowy wypad narciarski z przyjaciółmi. Nie każdy ośrodek spełnia oczekiwania najmłodszych turystów. Pod uwagę trzeba wziąć kilka kwestii.

Bliski dojazd

Żeby nasz wyjazd nie zamienił się w piekło na samym wstępie, trzeba skrupulatnie zaplanować dojazd. Jak wynika ze Współczynnika Dziecięcej Nudy, o którym pisaliśmy ostatnio, mali podróżnicy nudzą się średnio już po 49 minutach i 47 sekundach podróży. Dotarcie do ośrodka powinno nam więc zająć możliwie najmniej czasu. Warto sprawdzić ofertę tanich linii, które w zimowym sezonie oferują loty m.in. do Grenoble czy Turynu, stamtąd już rzut beretem do ośrodków we francuskich i włoskich Alpach. Jeśli chcemy jechać samochodem, najbliżej mamy do Czech i Słowacji. Ale wcale nie jesteśmy skazani na stoki u naszych sąsiadów. Doskonały dojazd mamy także do Austrii, gdzie wiele dolin położonych jest blisko autostrad, np: Dolina Stubai.

Oferta ośrodka

Przy wyborze ośrodka należy zwrócić uwagę na to, czy oferuje on szkółki narciarskie i programy animacyjne dla dzieci. Za raj dla rodzin uchodzi np. położony we włoskim Trentino ośrodek Folgaria. Na najmłodszych czekają tutaj białe szkoły, przedszkola i parki zabaw. W idealnym ośrodku muszą się także znaleźć ciekawe atrakcje poza nartami. Wybierzmy miejsce, gdzie w okolicy znajdziemy np. aquapark czy lodowisko. Przy wyborze kurortu należy też sprawdzić, czy karnet dla dziecka jest w cenie. Przykładowo na lodowcu Stubai dzieci poniżej 10 roku życia mogą bezpłatnie jeździć na nartach, jeśli są w towarzystwie rodzica posiadającego ski pass.

Odpowiedni hotel

Hotele przyjazne dzieciom to m.in. obiekty ski in/out, czyli położone na stoku lub bezpośrednio pod wyciągami. Nie ma konieczności dojazdu ski busem, a na stok można dostać się bezpośrednio z hotelu. Warto wybrać hotel, który oferuje na miejscu atrakcje dla najmłodszych, np. plac zabaw, mini kluby czy animacje.

Jak się przygotować do sezonu narciarskiego? Zobacz wideo!

d15cpsk

Podziel się opinią

Share
d15cpsk
d15cpsk