Trwa ładowanie...

Zaćmienie Słońca. Niezwykłe zdjęcie pilota samolotu

2 lipca miało miejsce całkowite zaćmienie słońca. Zjawisko niestety nie było widoczne z Polski, a w kilku krajach Ameryki Południowej - w tym w Chile i Argentynie. Furorę w sieci robi jedno ze zdjęć tego astronomicznego fenomenu, wykonane z kokpitu samolotu.

Zaćmienie Słońca. Niezwykłe zdjęcie pilota samolotuŹródło: Facebook.com/ radar-opadow.pl
d33ac02
d33ac02

Zaćmienie Słońca powstaje w sytuacji, gdy Księżyc znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią. Przysłania wówczas światło słoneczne, a na Ziemię rzuca swój cień. Zjawisko jest niezwykle rzadkie ze względu na różnice w kształtach i rozmiarach Księżyca i Ziemi. Cień naszego naturalnego satelity zazwyczaj mija planetę, na której żyjemy.

Zaćmienie, które miało miejsce 2 lipca 2019 r. można było obserwować z Chile, Argentyny i wód Oceanu Spokojnego. Zaczęło się o godzinie 18:55 i trwało dokładnie 4 minuty i 33 sekundy. NASA wyemitowała w internecie transmisję z tego wydarzenia, dzięki czemu każdy mógł je zobaczyć.

Zdjęcia, które wykonano w czasie tego niezwykłego zjawiska robią furorę w sieci. Szczególnie jedno, które zostało zrobione z kokpitu. Piloci sterujący tym samolotem mogą mówić o ogromnym szczęściu.

d33ac02

Kolejne całkowite zaćmienie słońca przewidywane jest na 14 grudnia 2020 r. Tym razem także będzie widoczne tylko w Chile, Argentynie i na wodach Pacyfiku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niesamowite zjawiska na niebie

d33ac02
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33ac02

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj