Trwa ładowanie...

Zagraniczne wakacje i bezpieczeństwo - jak to połączyć?

Zagraniczne wyjazdy od jakiegoś czasu nie są w Polsce niczym niesamowitym. Coraz więcej Polaków spędza swoje wakacje poza granicami kraju, odwiedzając nawet najbardziej egzotyczne kurorty. W jaki sposób jednak zminimalizować ryzyko oraz ewentualne przykre skutki niespodziewanych wydarzeń, które mogą napotkać turystów? Z tego tekstu dowiesz się, czym jest polisa turystyczna i dlaczego warto wykupić ją przed opuszczeniem kraju i udaniem się na bajeczne wakacje.

Zagraniczne wakacje i bezpieczeństwo - jak to połączyć?Źródło: Materiały prasowe
d41clsv
Artykuł sponsorowany

Dlaczego turysta bez polisy turystycznej nie powinien czuć się swobodnie zagranicą?

Przede wszystkim dlatego, że wypadki chodzą po ludziach i tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy coś przydarzy się nam i będziemy potrzebować pomocy. Oczywiście wiele osób naiwnie zakłada, że wszelkiego rodzaju nieszczęścia zdarzają się każdemu tylko nie im, ale czasami życie brutalnie weryfikuje takie podejście. Patrząc co obecnie dzieje się na świecie, można śmiało stwierdzić, że wyjazd na zagraniczne wakacje bez polisy turystycznej może wiązać się ze sporym ryzykiem. Dużo przydatnych informacji na temat polisy turystycznej znajdziesz na WakacyjnaPolisa.pl

No dobrze, ale przed czym właściwie chroni ubezpieczenie podróżne?

Wiele zależy oczywiście od umowy, jaką podpiszesz. Poniżej znajdziesz jednak spis najważniejszych elementów, które muszą znaleźć się w Twojej polisie. Bez nich ubezpieczenie będzie nic niewarte.

d41clsv

OC

Życie est nieprzewidywalne i raz Ty jesteś ofiarą, a innym razem sprawcą niebezpiecznego zdarzenia. Jeśli w wyniku Twojego działania ktoś poniesie straty fizyczne lub materialne możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela w postaci pokrycia kosztów ewentualnych roszczeń poszkodowanej strony. Pamiętaj jednak o spisaniu stosownego porozumienia, które pozwoli zająć się sprawą bez konieczności wizyty w sądzie.

Koszty leczenia

Choroba może dotknąć Cię wszędzie oraz w każdej chwili. Dzięki polisie turystycznej będziesz mógł liczyć na pomoc lekarską, transport do placówki medycznej, niektóre zabiegi, badania diagnostyczne, a nawet pomoc stomatologiczną całkowicie za darmo. Jest to szczególnie istotny element ubezpieczenia, ponieważ leczenie poza granicami Polski jest niesamowicie drogie.

NNW

Wypadek, w którym Twój stan zdrowia się pogorszy, nie musi oznaczać ruiny finansowej. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie, które będziesz mógł przeznaczyć na leczenie lub rehabilitację. Jeśli umrzesz, Twoja rodzina również zostanie objęta opieką i otrzyma środki finansowe zagwarantowane w umowie. Pamiętaj, że NNW to najczęściej pakiet dodatkowy, którego nie znajdziesz w standardowej polisie.

Kradzież lub utrata bagażu

Sytuacja stara jak świat - lotnisko, pełno ludzi i Ty- próbujący ogarnąć całą rodzinę, by wsiadła do odpowiedniego samolotu. Skala problemu zagubionego bagażu jest ogromna. Wystarczy chwila nieuwagi, byś został bez swoich rzeczy, w obcym kraju, nie wiedząc co zrobić. Polisa turystyczna ma również rozwiązanie na tego typu sytuacje. Wystarczy, że kupisz niezbędne rzeczy i przekażesz rachunki ubezpieczycielowi. Po niedługim czasie na Twoim koncie pojawi się stosowne zadośćuczynienie.

d41clsv

Odwołanie wyjazdu

Czasami zdarza się, że magiczne wakacje zostają odwołane na kilka dni przed wylotem. Jeśli tego typu sytuacja nie jest wynikiem Twojego celowego działania, ubezpieczyciel zwróci Ci część lub całość (wszystko zależy od zapisów w umowie) poniesionych kosztów.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak w łatwy sposób połączyć wakacje z bezpieczeństwem. Polisa turystyczna jest jedynym tak kompleksowym rozwiązaniem, które gwarantuje nie tylko ochronę Tobie i Twojej rodzinie, ale również święty spokój. Mając odpowiednie zabezpieczenie, nie musisz martwić się, że coś Ci się przytrafi, a nawet jeśli, ubezpieczenie pomoże zminimalizować ewentualne przykre skutki.

Artykuł sponsorowany

d41clsv
d41clsv