Trwa ładowanie...

Zakaz wstępu na słynną grecką plażę. Powód jest poważny

W Grecji mimo końca wakacji pogoda wciąż sprzyjają urlopowiczom. Niestety od czwartku 8 września wprowadzony został czasowy zakaz wstępu na słynną plażę Navagio. Powód jest bardzo poważny, bowiem chodzi o trzęsienie ziemi, które wystąpiło na terenie wyspy Zakynthos. Są to środki ostrożności wprowadzone w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów.

Grecka plaża Novagio została czasowo zamkniętaGrecka plaża Novagio została czasowo zamkniętaŹródło: Adobe Stock, fot: ANITA KOT
d1nnzri
d1nnzri

Navagio to jedna z najsłynniejszych i najpiękniejszych plaż nie tylko na wyspie Zakynthos, ale i w całej Grecji. Malownicza zatoka ukryta między klifowymi wzgórzami o różnej wysokości, z charakterystycznym wrakiem statku, jest wizytówką popularnej wśród turystów wyspy.

Zamknięcie plaży na Zakynthos

Dzisiejsze poranne trzęsienia ziemi, które nawiedziły wyspę miały średnią siłę ok. 5,3 stopni w skali Richtera. Spowodowały one osunięciem się fragmentu klifu w okolicach Zatoki Wraku. Z tego powodu postanowiono czasowo zamknąć słynną grecką plażę. Ponadto zakazane jest wpływanie do wnętrza grot, a droga prowadząca na punkt widokowy będzie niedostępna do odwołania.

Trzęsienia ziemi w Grecji

Trzęsienia ziemi są - zarówno w Grecji kontynentalnej, jak i na wyspach przynależących do tego kraju - zjawiskiem zupełnie normalnym. Wielokrotnie warunkują one codzienne życie mieszkańców tego regionu. Na Zakynthos stan skorupy ziemskiej jest nieustannie monitorowany przez służby geologiczne. Trzęsienia ziemi o sile przekraczającej sześć stopni w skali Richtera zdarzają się na szczęście bardzo rzadko. Ostatnia taka niebezpieczna sytuacja miała miejsce w październiku 2018 roku.

d1nnzri

Aktualnie rzadko stanowią one bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia ludzi, choć lepiej zawsze być ostrożnym.

Źródło: Facebook Zante Magic Tours

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecieli w podróż dookoła świata. W USA pojawiły się problemy

d1nnzri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nnzri