Trwa ładowanie...
ycipk-25enur

Zamykają słynne szklane mosty w Chinach. Część z nich stwarza zagrożenie

W ciągu kilkunastu miesięcy w chińskiej prowincji Hebei zamknięto aż 32 szklane mosty i ścieżki. Pełne grozy i lęku atrakcje przyciągały śmiałków z całego świata. Chińskie władze doszły jednak do wniosku, że turystyczne hity nie są do końca bezpieczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W 2015 jeden ze szklanych mostów zaczął pękać tuż po tym, jak przeszli po nim turyści
W 2015 jeden ze szklanych mostów zaczął pękać tuż po tym, jak przeszli po nim turyści (Shutterstock.com)
ycipk-25enur

Wygląda na to, że lęk niektórych zwiedzających przed wejściem na pozornie bezpieczną konstrukcję nie był jednak bezpodstawny. Nie zapominajmy, że w Chinach powstało aż 2300 szklanych mostów, zjeżdżalni, ścieżek i platform.

Chińskie władze podjęły w ostatnim czasie decyzję o masowych kontrolach. Zaledwie w ciągu 18 ostatnich miesięcy inspektorzy zamknęli całkowicie lub tymczasowo aż 32 szklane obiekty. Prowincja Hebei jest pierwszą w kraju, która wprowadziła wymogi dotyczące materiałów budowlanych, jak i samych projektów oraz limity turystów korzystających ze szklanych atrakcji.

ycipk-25enur

Wiele tego typu konstrukcji powstało w pośpiechu, by przyciągnąć turystów. Dbałość o bezpieczeństwo i zarządzanie pozostawało w wielu przypadkach niestety drugorzędną kwestią. Regulacje prawne mają zostać niebawem wprowadzone na terenie całego kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: prof. Kołodko: "Należy pokładać w Chinach nadzieje, nie bać się"

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-25enur

ycipk-25enur
ycipk-25enur